BABI TARG / 28. września 2013, godz. 10.00-13.00 / Galeria Bałtycka / Gdańsk

Babi Targ

 

Lubisz oryginalne ubrania, ciekawą biżuterię, niebanalne dodatki? Twoja szafa pełna jest ciuchów, których już nie nosisz? Babiląd i Galeria Bałtycka organizują imprezę dla Ciebie! W sobotę 28 września przyjdź i wymień / kup / sprzedaj zbędne ubrania na Babim Targu.

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce imprez typu ,,swapping parties”. To najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Szczecin, Gdańsk i Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. BABI TARG to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

 

PODSTAWOWE ZASADY

Babi Targ to spotkanie, na które uczestnicy przynoszą zbędną odzież czy dodatki. Są to przede wszystkim rzeczy używane, ale należy pamiętać, że powinny być czyste, pozbawione plam i ewidentnych defektów. Uczestnicy imprezy mogą wymieniać się między sobą przyniesionymi przedmiotami lub też, jeżeli wymiana nie jest możliwa, sprzedawać i kupować. Organizatorzy nie narzucają żadnych ograniczeń odnośnie cen, należy jednak zwrócić uwagę na to, że są to raczej kwoty symboliczne.

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Impreza odbędzie się w godz. 10.00-13.00. Dysponujemy ograniczoną ilością stoisk. Do dyspozycji uczestniczek będą stoły i stojaki. Osoby chcące wystawić się z własnymi rzeczami muszą dokonać rezerwacji przesyłając na adres info@babilad.pl maila z imieniem, nazwiskiem, nr telefonu i adresem mailowym  (w tytule maila prosimy wpisać: BABI TARG/ GDAŃSK).. Zapisy są bezpłatne – decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestniczki i uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo o przyjęciu rezerwacji. Osoby, które otrzymały potwierdzenie rezerwacji mogą wystawiać swoje ubrania od godziny 9.00. 

Osoby zwiedzające zapraszamy do zabawy od godz. 10.00.

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc swoje ubrania mogą wystawiać wyłącznie osoby, które dokonają wcześniejszej rezerwacji i otrzymają od nas potwierdzenie jej przyjęcia.

 

ORGANIZATORZY:

Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD

BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ czy Babska Muza. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

Poprzez swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na organizowaniu ogólnorozwojowych kursów, warsztatów i imprez dla kobiet, chcemy stworzyć przestrzeń będącą ośrodkiem życia kobiecego. Chcemy być zaczątkiem nowych idei, inicjatyw i zjawisk. Chcemy integrować i solidaryzować. Chcemy pokazać, że kobiety mają niezwykłą siłę i chęć współpracy oraz nieodparty pęd do rozwoju. Stworzyłyśmy tę inicjatywę dla kobiet bo same jesteśmy kobietami i wiemy, czego nam potrzeba. Tak powstał BABILĄD, przestrzeń spotkań i twórczej wymiany idei dla kobiet, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować oraz wspierać.

 

GB_logo 2012_v1

Galeria Bałtycka / www.galeriabaltycka.pl

Galeria Bałtycka to jedno z największych centrów handlowych na Pomorzu. Zlokalizowana jest w samym sercu handlowej dzielnicy Gdańska – Gdańsku Wrzeszczu. Otwarcie Galerii Bałtyckiej nastąpiło 04.10.2007 r.

Galeria Bałtycka nadaje nowy charakter całemu otoczeniu. Swoim wyglądem nawiązuje do nadmorskich krajobrazów Zatoki Gdańskiej, a ciepłe, jasne kolory jej wnętrz tworzą radosny, wakacyjny nastrój. To centrum elegancji i miejskiego stylu życia. Na blisko 40 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży znajduje się 200 sklepów, 15 restauracji i kawiarni. W pasażach mają miejsce liczne atrakcje: odbywają się tam pokazy mody, imprezy okolicznościowe i różnorodne akcje o charakterze kulturalnym, sportowym czy popularnonaukowym.

Atrakcyjna lokalizacja, łatwy dojazd i bliskość głównych arterii komunikacyjnych sprawiają, że każdego dnia do Galerii Bałtyckiej wygodnie i w krótkim czasie dociera kilkadziesiąt tysięcy osób. Do grona największych najemców Galerii Bałtyckiej należą: hipermarket Carrefour, salon multimedialny Empik, odzieżowe Zara, Reserved i H&M, sklep z odzieżą i zabawkami Smyk, salon elektroniczny Saturn, dom mody Peek & Cloppenburg czy salon sportowy Intersport. Zarządcą Galerii Bałtyckiej jest firma ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.- europejski lider rynku centrów handlowych. Firma specjalizuje się w inwestycjach w eleganckie, śródmiejskie galerie handlowe. Realizuje również obiekty wielofunkcyjne, biurowe, transportowe i specjalnego zastosowania. ECE działa w Europie już od 40 lat natomiast w Polsce od ponad 10 lat.

075