Połowę powierzchni grafiki zajmuje fragment wełnianego, prującego się ubrania w kolorze fioletowo-granatowym, które jest załatane czerwonawo-różowym polarem. Jest to część zdjęcia jednej z prac prezentowanych na wystawie. Na niej umieszczona imiona i nazwiska osób artystycznych oraz kuratorki. Tytuł wystawy z prawej strony na białym tle w czerwone kreski. Są to czarne, duże napisy.

Wystawę można oglądać w dniach od 13 kwietnia do 28 lipca, w Sali Wystaw Centrum Kultury ZAMEK, przy ul. Święty Marcin 80/82 w Poznaniu

Czy też czujecie się źle z myślą, że jednym ze znaków naszej epoki są stosy ubrań, zalegające praktycznie w każdym zakątku planety? Co sezon chcemy wyglądać modnie. Wyrzucamy z szafy stare ubrania i kupujemy nowe, tym samym napędzając nieekologiczne i nieetyczne trybiki mechanizmu fast fashion.

Z pomocą przychodzi najnowsza wystawa Centrum Kultury ZAMEK „ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań”.

Wystawa podejmuje próbę uświadomienia odbiorcom skali problemu. Zdaniem kuratorki, Marty Smolińskiej, celem sztuki jest podsuwanie nam strategii pomagających ograniczać nadprodukcję w branży odzieżowej. Sztuka ma wzywać do zmiany naszej mentalności.

Mamy nadzieję, że wystawa obdarzy Was narzędziami, które pomogą Wam załatać lukę w świadomości o działaniach fast fashion i zacerować rozdarcia, czy wyrzucić i kupić nowe, czy założyć coś jeszcze raz. Zapraszamy!

kuratorka: Marta Smolińska
produkcja wystawy: Magdalena Tomczewska   
Organizator: Centrum Kultury ZAMEK
Finansowanie: Miasto Poznań
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszy promocji kultury – państwowego funduszu celowego.
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji Artystyczna Podróż Hestii
Partner Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i STU ERGO Hestia S.A.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: LINK.