Kolorowa grafika. Napisy Babi Targ Vintage, Noc Muzeów, 18.05, 18.00-22.00

wydarzenie towarzyszące wystawie Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań
Noc Muzeów 2024
18. maja, 18.00-22.00, Sala Wielka CK ZAMEK
Wstęp wolny dla Odwiedzających

Zapisy dla Wystawców: info@babitarg.com

Babi Targ Vintage to nowa odsłona Babiego Targu. Tym razem skupiamy się 
na wyselekcjonowanych markach vintage, które prezentują unikalny styl, historię i jakość, 
a przy okazji nadal dbamy o planetę. Kupując ubrania vintage ocalasz je przed zapomnieniem, a równocześnie zmniejszasz swój ślad węglowy. To ekologiczna alternatywa dla szybkiej i masowej współczesnej produkcji.

Na Babi Targ Vintage zapraszamy zarówno entuzjastów i entuzjastki mody vintage, jak i tych oraz te, które dopiero odkrywają ubrania z drugiej ręki. Nasze wydarzenie to nie tylko okazja do znalezienia wyjątkowych perełek, ale także możliwość spotkania pasjonatów i pasjonatek mody, wymiany doświadczeń i inspiracji. 


Cały dochód ze sprzedaży biletów dla Wystawców zostanie przekazany Po-Dzielni! Po_dzielnia to poznański freeshop i centrum edukacyjno-kulturalne skupione wokół tematów ekologii, życia bezodpadowego, ograniczania konsumpcjonizmu.

Pierwsza edycja Babiego Targu Vintage jest częścią programu towarzyszącego wystawie “Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”, która porusza temat nadprodukcji odzieży.

Wystawcy:

O wystawie:

Wystawa “ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań” pokazuje, jak dużym problemem jest nadprodukcja odzieży i fast fashion (szybka moda). Marta Smolińska, kuratorka wystawy, mówi, że celem sztuki jest podsuwanie nam idei pomagających ograniczać nadprodukcję w branży odzieżowej. Sztuka ma wzywać do zmiany naszej mentalności!
Jak piszą organizatorzy: “Chcemy by wystawa obdarzyła nas narzędziami, które pomogą załatać lukę w świadomości o działaniach fast fashion i zacerować rozdarcia, czy wyrzucić i kupić nowe, czy założyć coś jeszcze raz.”
Podoba nam się ten apel i dlatego polecamy Wam odwiedzić wystawę!
Wystawę można oglądać w dniach od 13 kwietnia do 28 lipca, w Sali Wystaw Centrum Kultury ZAMEK, przy ul. Święty Marcin 80/82 w Poznaniu.

Czym jest Noc Muzeów?

Noc Muzeów to impreza kulturalna, która polega na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach wieczornych i/lub nocnych. W tym roku w Poznaniu odbędzie się 18 maja.

Co jeszcze czeka mnie w ramach Nocy Muzeów w CK Zamek?

Możesz zwiedzić wystawę ”Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”, która porusza temat nadprodukcji odzieży. Wstęp podczas Nocy Muzeów będzie w specjalnej cenie 2 zł! Koniecznie odwiedź również bezpłatną wystawę „Chcę się szyć”!

Gdzie odbędzie się wydarzenie?

W Sali Wielkiej CK ZAMEK, przy ulicy Święty Marcin 80/82.

Jak dojadę na wydarzenie?

Jeśli chcesz dojechać komunikacją miejską wybierz jeden z tych tramwajów: 2, 5, 13, 16, 17 lub autobusów: 163, 168, 169 lub 171.
Zachęcamy Cię również do wzięcia ze sobą roweru ‒ będziesz mógł lub mogła go zostawić przy jednym ze stojaków zlokalizowanych na Dziedzińcu Różanym.
Miejsca parkingowe znajdziesz na okolicznych ulicach. Strefa parkingowa w sobotę obowiązuje do godziny 18.00.

Dostępność:

Do Sali Wielkiej CK ZAMEK, w której odbędzie się Babi Targ Vintage, dostaniesz się poruszając się na wózku.
Wejście dla osób, które poruszają się na wózkach to jednocześnie wejście do Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.
Znajduje się ono przed Centrum Kultury ZAMEK, po lewej stronie wejścia głównego.
Wejście jest oznaczone dużymi cyframi 1956.
Tu znajdziesz windę dostosowaną do potrzeb osób, które poruszają się na wózkach.
Dzięki niej możesz wjechać na parter, do holu w nowej części Zamku.
Skorzystaj z podjazdu obok kas i skieruj się do windy.
Wybierz piętro pierwsze.Tam znajduje się Sala Wielka.
Toaletę dostosowaną dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami znajdziesz na parterze, przy windzie. Jest tam również dostępna komfortka.

Jestem zainteresowany_a udziałem jako Wystawca – gdzie mogę się zgłosić?

Napisz na adres info@babitarg.com, a prześlemy Ci wszystkie szczegóły!