post Fb7

 

 

 

 

 

 

Babi Targ w sieci: WspieraMy kobiety
26-28.06.2020

W ciągu trzydniowej akcji udało nam się zebrać 656 zł, a kilkadziesiąt ubrań znalazło drugi dom.

Przenosimy jednorazowo ideę Babiego Targu, czyli wietrzenia szaf, do sieci! Tym razem jednak pieniądze ze sprzedaży ubrań trafią na konto poznańskiej Fundacji „Dziecko w Centrum”, która swoimi działaniami wspiera również kobiety zagrożone przemocą i pokrzywdzone przestępstwem.

Akcja przyjmie postać weekendowego wydarzenia i odbędzie się wirtualnie, bo w grupie pod nazwą Babi Targ w sieci utworzonej na profilu Babilądu na Facebooku [https://www.facebook.com/groups/247330636564219/]

Możesz się włączyć na kilka sposobów: wystawiając ubrania, kupując ubrania i/lub posyłając informację o akcji w świat!
Uwaga – akcja jest przeznaczona głównie dla mieszkanek Poznania i okolic. Jeśli jednak chcesz wesprzeć działania fundacji i wystawić/ zakupić jakąś rzecz też możesz to zrobić. Wystarczy, że w ogłoszeniu wpiszesz, że zapłacisz na przesyłkę.

Na czym to polega?

1. Masz ubranie/ ubrania, których już nie nosisz? Wystaw je w grupie (sprawdź nasz poradnik dotyczący tego, co zawrzeć w opisie posta poniżej). Masz na to czas do 28 czerwca 2020.

2. Chcesz coś kupić? Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, więc najpierw napisz komentarz pod postem i, jeśli jesteś pierwsza, wyślij wiadomość do Wystawiającej. Umówcie się na odbiór, a następnie wpłać umówioną kwotę na zbiórkę na rzecz Fundacji „Dziecko w Centrum” (link do zrzutki: https://zrzutka.pl/7jp7a8 -  pamiętaj, aby wpłaty dokonywać nie-anonimowo) i prześlij Wystawiającej potwierdzenie przelewu. Zrób to do niedzieli, 28 czerwca.

3. Spotkajcie się w umówionym miejscu i czasie, aby przekazać/ odebrać sprzedaną/ kupioną rzecz.

Pamiętajcie o zachowaniu środków bezpieczeństwa oraz wypraniu i wyprasowaniu ubrań.

Poradnik dla Wystawców:

Jak ustawić post z ubraniami do sprzedaży?
1.  W rubryce „co sprzedajesz” masz miejsce na tekst o objętości maks 100 znaków, napisz więc na przykład:
Na akcję przekazuję dwie sukienki (ceny w opisie). Niech trafią w dobre ręce!
Mam spodnie, które chcę oddać na dobry cel.
Wspieram akcję swoimi ubraniami: sukienkami, spodniami i koszulkami (ceny w opisie).
2. Określ cenę
3. Określ miejsce przekazania ubrań
4.  W opisie produktu:
- opisz, kim jesteś: napisz jak się nazywasz i od kiedy uczestniczysz w Babim Targu (jeśli miałaś okazję brać udział w naszych imprezach:)
- opisz każdą z rzeczy (jeśli możesz dodaj, skąd ją masz, dlaczego jest fajna – krótko opisz jej historię), określ w jakim jest stanie i koniecznie określ jej cenę
- napisz, gdzie można się z Tobą umówić na odbiór rzeczy.
- zaproś do kupowania!
5. Dodaj zdjęcie/ zdjęcia ubrań – najlepiej na neutralnym, jasnym tle.
6. Gdy „sprzedasz” jakąś rzecz edytuj post i dodaj przy danej rzeczy wyraz „sprzedane”.
7. Dodaj hasztagi: #wspieraMykobiety#fundacjadzieckowcentrum,#babitargwsieci#wietrzmyszafywdobrymcelu + te mówiące o twojej lokalizacji oraz o tym, co sprzedajesz
8. Opublikuj ten post wyłącznie w grupie „Babi Targ w sieci”

 

Podoba Wam się ten pomysł? Zapraszamy do działania!  

Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia dla osób doświadczonych przemocą, które muszą interwencyjnie opuścić miejsce zamieszkania, w tym:

- podstawowe zestawy do higieny osobistej (szczoteczka do zębów, pasta, dezodorant, podpaski, żel pod prysznic, szampon, ręcznik itp.)
- bielizna osobista
- podstawowe środki do pielęgnacji dla dzieci (pieluchy, chusteczki, oliwka, szampon)
- jedzenie dla dzieci (mleko dla dzieci, słoiczki)
- bony “interwencyjne” – żywnościowe i towarowe, przeznaczone na zakup najważniejszych produktów
- pakiet środków ochronnych przed zakażeniem koronawirusem
- doładowanie do telefonu/doładowanie konta tPortmonetki/zakup biletów MPK
Zakup ww. produktów/usług wesprze osoby doświadczające przemocy (osoby dorosłe i dzieci) w najtrudniejszym momencie, kiedy muszą opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania – do czasu, gdy będą mogły np. skorzystać ze wsparcia materialnego w ramach ośrodków pomocy społecznej.

 

O Fundacji „Dziecko w Centrum”

Celem Fundacji „Dziecko w Centrum” jest inicjowanie, prowadzenie oraz promowanie wszelkich działań na rzecz budowania świata przyjaznego dzieciom i ich rodzinom. Świata, w którym wszystkie dzieci otrzymują najlepsze z możliwych warunki startu życiowego, w którym ich bezpieczeństwo i dobro są najważniejsze i gdzie mogą się rozwijać w zdrowiu, pokoju i poszanowaniu własnej godności.
Co robimy:
- udzielamy kompleksowej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem, zarówno dzieciom jak i dorosłym – pomocy psychologicznej, psychiatrycznej, prawnej, materialnej,

- wspieramy dzieci przebywające w pieczy zastępczej, a także ich rodziny i opiekunów zastępczych – psychologicznie, pedagogicznie, prawnie,
- podejmujemy kompleksowe starania, aby we wszystkich sytuacjach, gdy jest to możliwe dzieci mogły jak najszybciej wrócić do domu rodzinnego,
- prowadzimy program pracy terapeutycznej nad relacją rodzic-dziecko, w którym mogą wziąć najmłodsze dzieci przebywające w rodzinach zastępczych typu pogotowie rodzinne,
- współpracujemy z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi typu rodzinnego oferując terapię indywidualną, warsztaty, superwizje – dla dzieci, wychowawców, rodziców,
- prowadzimy spotkania edukacyjne z cyklu “Uczę się, bo kocham”, warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i opiekunów, warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży
- aktywnie uczestniczymy we wszelkich formach pomocy i inicjatywach zmierzających do zapobiegania i przeciwdziałania zjawisku krzywdzenia dzieci oraz jego skutkom.
Ze wsparcia Fundacji korzysta rocznie ok. 800 klientów – kilkaset rodzin, którym Fundacja nieodpłatnie udziela pomocy m.in. psychologicznej, psychoterapeutycznej, pedagogicznej, prawnej, mediacyjnej, a także materialnej.
Miarą naszych wspólnych działań jest wciąż rosnąca liczba rodzin, którym udzielamy bezpłatnej specjalistycznej pomocy w kryzysie, liczba placówek, w których szkolimy kadrę w zakresie wsparcia dzieci i ich rodziców i co najważniejsze i najpiękniejsze – liczba uśmiechniętych dzieci i ich rodzin, dla których stworzymy godne warunki dla dobrego i bezpiecznego rozwoju.
Odbiorcami licznych projektów Fundacji są również kobiety, które ze względu na różnorodne kryzysy życiowe, które ich spotkały, potrzebują pomocy. I to do nich dziś kierujemy wsparcie w ramach inicjatywy „Babi Targ w sieci: WspieraMy kobiety”.

 

O Babilądzie i Babim Targu:

Babiląd to przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet. Działamy w kilku miastach, ale zawsze według zasady: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.

W liczbach wygląda to tak:

  • 13 lat historii
  • kilkaset zorganizowanych wydarzeń
  • kilkadziesiąt tysięcy uczestniczek i uczestników tych wydarzeń
  • kilkadziesiąt współpracowników, firm i organizacji, z którymi współpracowałyśmy
  • ponad 100 edycji Babich Targów
  • 12 miast, w których zorganizowałyśmy nasze imprezy
  • tony ubrań, które trafiły do drugiego, trzeciego i czwartego obiegu

Ale nasza historia to nie tylko liczby!

Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowałyśmy był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nielubiana już sukienka sprawia radość komuś innemu.
Na początku Babi Targ gromadził kilkadziesiąt osób, ale w ciągu tych kilkunastu lat wiele się zmieniło, noszenie używanych ubrań stało się modne, zaczęliśmy większą wagę przykładać do tego, żeby nie marnować rzeczy, a naszym ubraniom i przedmiotom dawać drugie życie i pozostawiać je w obiegu.
I tak, z roku na rok przestrzenie, w których organizowałyśmy imprezę się powiększały, liczba osób odwiedzających nas w czasie wydarzenia rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało.

Babi Targ wyrósł na największą imprezę imprezę wymiankową w Polsce!

Więcej na:
www.facebook.com/Babilad,
www.instagram.com/babi_targ