Babi Targ i Zielona Szafa – dwa pomysły na porządek w twojej garderobie!
12. maja, g. 12.00- 15.00, Stadion Miejski w Poznaniu

Babi Targ i Zielona Szafa

 

 

Pasjonujesz się modą, ale w twojej szafie brakuje już miejsca? Nie możesz się rozstać z ulubionymi sukienkami, w które nie mieścisz się od kilku sezonów? Twój chłopak po raz kolejny podarował ci sweterek w paskudnym kolorze? Zapraszamy na BABI TARG! To spotkanie, podczas którego pozbędziesz się ubrań zalegających na dnie szafy oraz za grosze upolujesz niepowtarzalne okazje. Na Babim Targu możesz wymieniać, sprzedawać i kupować odzież, biżuterię, torebki, buty i inne akcesoria. Nowością majowej edycji będzie Zielona Szafa czyli specjalnie wydzielona przestrzeń, w ramach której obowiązywać będzie wyłącznie bezgotówkowa wymiana.

W programie imprezy znajdą się również m.in. sekcja Mami Babi Targ, czyli wymiana ciuszków i akcesoriów dziecięcych i ciążowych, eko-warsztaty dla dzieciaków z Akademią Malucha AKUKU oraz kiermasz mody i designu, podczas którego swoją biżuterię, ciuchy, torby, ręcznie szyte zabawki i inne gadżety zaprezentują młode, obiecujące projektantki związane z Poznaniem. Kawę i pyszne babeczki serwować będą ponownie Babki Cafe!

Babi Targ i Zielona Szafa – jedna impreza, dwie formuły eko-wymiany. Podczas majowej edycji Babiląd ze wsparciem Kompanii Piwowarskiej zorganizuje dodatkowo specjalną przestrzeń przeznaczoną wyłącznie na bezgotówkową wymianę ubrań. Żeby wejść do Zielonej Szafy uczestniczki będą musiały przynieść ze sobą przynajmniej jeden ciuch na wymianę. Trafi on do wspólnej “puli” ubrań, które przez organizatorki zostaną wyeksponowane na specjalnie przygotowanych do tego wieszakach. Uczestniczki będą mogły spośród nich dowolnie wybierać to, co wpadnie im w oko.

Ubrania, które po zakończeniu imprezy zostaną w Zielonej Szafie organizatorzy przeznaczoną na wsparcie podopiecznych Fundacji ADAMS (http://fundacjaadams.org.pl/). Jeśli nie będziesz chciała po Babim Targu zabierać swoich ubrań do domu również będziesz miała możliwość przekazania ich na rzecz fundacji

Zasady funkcjonowania Babiego Targu pozostają bez zmian – każda uczestniczka może wymieniać, sprzedawać lub kupować ubrania, buty i dodatki. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce, organizowaną regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Szczecin, Gdańsk i Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego. BABI TARG to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy biżuterię, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

W kiermaszu mody i designu udział wezmą m.in.:

BLUBELLO /// www.blubello.pl

MONKA ///monka.com.pl

CYNAMO/// cynamo.tumblr.com

MONEGO ///www.monego.pl

MISSIGI /// www.facebook.com/missigimissigi

PRAKTYCZNE INFORMACJE
Wstęp na salę (dotyczy wszystkich uczestniczek i uczestników) od godz. 12.00.
Osoby, które nie wystawiają swoich ubrań zapraszamy od godz. 12.30!
Bramki parkingu na stadion miejski zostaną otwarte o godzinie 11.00. Przy wjeździe na parking prosimy o podanie hasła BABI TARG ochrona obiektu skieruje uczestniczki w odpowiednie miejsce.
Zwracamy również uwagę, że Babi Targ odbędzie się w przestrzeni, gdzie nie dysponujemy wieszakami. Prosimy wszystkie uczestniczki wystawiające się na Babim Targu o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, krzesełek lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań.
Impreza odbędzie się w sali ,,Platinum” – tym razem jednak na innej trybunie- trybunie nr 3, na poziomie 3.

BILETY:
5 zł- odwiedzająca/-y
10 zł- wystawiająca/-y ( w tym jedna torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)
+ 5 zł – sztuka “nadbagażu” (każda dodatkowa torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)

ORGANIZATOR: 

logo babilad

 

 

 

SPONSOR GŁÓWNY:

KP

 

 

 

 

 

 

KOMPANIA PIWOWARSKA
Zielona Szafa” to nie jedyna proekologiczna aktywność Kompanii Piwowarskiej, gdyż działania na rzecz środowiska są wpisane w strategię lidera branży piwowarskiej. Firma prowadzi swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, która stanowi integralną część filozofii Grupy SABMiller. KP sama wyznaczyła sobie 10 priorytetów zrównoważonego rozwoju, świadczących o jej odpowiedzialnym podejściu do biznesu, a każdy z nich zawiera cel, do którego należy dążyć. Między innymi firma zobowiązała się do zmniejszenia ilości zużywanej wody na litr produkowanego piwa, zredukowania zużycia energii i emisji dwutlenku węgla oraz optymalizacji gospodarki odpadami. Postępy w realizacji tych 10 priorytetów KP dokumentuje w wydawanym co roku Raporcie Zrównoważonego Rozwoju Kompanii Piwowarskiej.
Dla Kompanii Piwowarskiej równie ważne jak działania na dużą skalę jest propagowanie proekologicznych postaw wśród pracowników. Z myślą o tym w kwietniu 2007 roku firma uruchomiła nowatorski w skali kraju program edukacji ekologicznej wśród pracowników – ,,Zgrani z naturą”. Przez zabawę i edukację podnosi on świadomość związaną z dbałością o środowisko naturalne. Program wykorzystuje elementy humoru i zaskoczenia, a wspierają go autorytety z dziedziny recyklingu, ochrony przyrody i środowiska. Ma on nakłonić pracowników i ich rodziny do zmniejszania ilości wytwarzanych odpadów i świadomej ich segregacji, oszczędzania wody, energii elektrycznej czy energii cieplnej nie tylko w miejscu pracy ale i na gruncie prywatnym. Każdy, kto bierze w nim udział, przekonuje się, że kiedy dba o środowisko, w ostatecznym rozrachunku dba o poprawę jakości własnego życia. Jednym z elementów ,,Zgranych z naturą” są właśnie skierowane do kobiet imprezy z cyklu Zielona Szafa, organizowane w KP od 2007 roku. Oczywiście zgodnie z założeniami ,,Zielonej szafy” – żadna rzecz nie może się zmarnować, każda musi trafić do drugiego obiegu. Dlatego pula pozostałych po imprezie rzeczy trafia zawsze do osób potrzebujących.
www.kp.pl

PARTNERZY:
KKS Lech Poznań S.A.
Stadion Miejski w Poznaniu to nie tylko obiekt sportowy, na którym rozgrywane są mecze piłki nożnej. Jest to również wyjątkowa przestrzeń do organizacji różnego rodzaju imprez i wydarzeń, czego doskonałym przykładem są koncerty i inne eventy, które przyciągały na stadion miłośników muzyki czy poszukiwaczy ekstremalnych emocji. Obiekt ten wielokrotnie był planem realizacji teledysków i programów telewizyjnych. Działalność Stadionu Miejskiego obejmuje również organizację imprez firmowych oraz spotkań prywatnych. Każda oferta jest kompleksowo przygotowywana w oparciu o indywidualne życzenia klienta i dopasowywana do jego potrzeb. Propozycje Stadionu Miejskiego kierowane są do osób ceniących najwyższy poziom profesjonalizmu i kreatywne rozwiązania. Do dyspozycji klientów jest ponad 50 pomieszczeń zlokalizowanych na stadionie o powierzchni od 20 do 1 600 m2, na których można zorganizować konferencje, szkolenia, bankiety, urodziny, wesela, komunie czy spotkania świąteczne. Każde spotkanie na stadionie to wyjątkowe wydarzenie, które na długo utkwi w pamięci uczestników.
www.vip.lechpoznan.pl (kontakt: Agnieszka Błaszczyk, Agnieszka Próchniewicz)

Akademia Malucha AKUKU

Akademia Malucha AKUKU  powstała z myślą o najmłodszych. Pod naszą opieką znajdują się dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia. Oferujemy opiekę całodzienną jak i w godzinach określonych przez rodziców. Oferta Akademii obejmuje różnego typu zajęcia dodatkowe organizowane dla dzieci między 10 miesiącem a 12 rokiem życia, a także organizację przyjęć urodzinowych u nas jak i u klienta. Prowadzimy również salę zabaw w swarzędzkim centrum handlowym ETC – Krainę Zabaw AKUKU.

www.akademiaakuku.pl

 

PATRONAT MEDIALNY:

www.szafa.pl

 

 

 

 

www.szafa.pl