post Fb
Zrobiłaś porządki w szafie, ale nie wiesz, co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Przygotowałyśmy dla Ciebie mały poradnik.Nasza pierwsza rekomendacja: przekaż je którejś z działających lokalnie organizacji pomocowych.O czym pamiętać?
▪ warto najpierw upewnić się, czego potrzebuje dana organizacja, żeby nie przekazywać nietrafionych darów, które staną się problemem.
▪ pamiętajmy również, żeby przekazywać wyłącznie ubrania w dobrym stanie, dobrej jakości, czyste i kompletne. Dla nas pewne ubrania mają wartość sentymentalną, ale dla organizacji płaszcz bez guzików stanowi większy kłopot niż pożytek.
▪ warto też posegregować ubrania na dziecięce/ męskie/ damskie, na sezony (zima / lato/ okres przejściowy) i na rozmiary, i odpowiednio opisać kartony lub torby.

Dlaczego: niektóre osoby nie mają gdzie przechowywać ubrań, więc organizacje wydają je sezonowo. Jeśli oddacie teraz ubrania zimowe to trafią one do magazynu i poczekają tam do jesieni. Organizacje szukają również konkretnych ubrań dla konkretnych osób, a więc znając rozmiar ubrań w danej paczce łatwiej będzie pracownikom przejrzeć i przygotować je do wydania.
Dla nas to chwila, a takie działanie znacznie ułatwi pracę organizacjom, które w tych dniach i tak są przeciążone zadaniami.W Poznaniu jest kilka organizacji, które przyjmują ubrania. Niektóre z nich znacie z naszych imprez. Zapytałyśmy ich, czego teraz potrzebują i zebrałyśmy dla Was najważniejsze informacje:Pogotowie Społeczne
czyli stowarzyszenie, które w Poznaniu prowadzi hostele dla osób bezdomnych i pomaga osobom nieposiadającym w danym momencie schronienia.
Co jest potrzebne: w zasadzie wszystko, bo po pomoc zgłasza się wiele osób i ich potrzeby są bardzo różne. Jednak najbardziej potrzebna jest obecnie odzież męska i takie rzeczy, jak bielizna, majtki, skarpetki, t-shirty i obuwie oraz pościele, prześcieradła i ręczniki, nawet te sprane lub rozdarte (wystarczy karteczka z opisem: „nie działa zamek”, „rozpruta”), ważne jednak, żeby wszystko było czyste.

Gdzie można dostarczyć ubrania: do siedziby Stowarzyszenia, przy ul. Borówki 12 w Poznaniu, codziennie od 8.00 do 18.00. Najlepiej wcześniej zadzwonić i się umówić, ale nie jest to konieczne.

Kontakt: 61 887 66 23, biuro@pogotowiespoleczne.org.pl

Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka
czyli fundacja, która pomaga osobom wykluczonym społecznie i zmarginalizowanym.

Co jest potrzebne: ubrania i buty męskie, ręczniki i pościele oraz nowa bielizna męska.
Gdzie można dostarczyć ubrania: Fundacja Barka, św. Wincentego 6, Poznań, w g. 9- 17.
Kontakt: 530 435 179

Jacek z Szafy
czyli stowarzyszenie ludzi, którym przyświeca wspólna idea szeroko pojętej integracji społecznej, animacja kultury, ekologia i wolontariat.

Co jest potrzebne: ubrania męskie i buty, a także majtki, skarpety, pieluchy dla dzieci i seniorów, jodyna, woda utleniona, środki wirusobójcze.

Gdzie można dostarczyć ubrania: ubrania przyjmowane są w Fundacji przez cały tydzień, jednak wcześniejsze umówienie się przez messengera fundacji jest mile widziane. Adres: ul. Wiosny Ludów 77, Przeźmierowo. Fundacja odbiera również rzeczy z Poznania i okolic w jeden ustalony wcześniej dzień tygodnia.

Kontakt: 61 816 14 66, fundacja@jacekzszafy.org

Zupa na Głównym
czyli akcja społeczna mająca na celu pomoc osobom w kryzysie bezdomności oraz potrzebującym zagrożonym kryzysem.

Co jest potrzebne: głównie odzież męska, buty, kosmetyki.

Gdzie można dostarczyć ubrania: na ul. Przemysłową 45A w każdą sobotę o 14:00.

Kontakt: +48 730 103 265, zupapoznan@gmail.com

Fundacja Pomocna Mama
Co jest potrzebne: Fundacja planuje przyjmować odzież damską i dla dzieci od 6-12 lat, wyłącznie wypraną, wyprasowaną i posegregowaną. Najlepiej zadzwonić i zapytać, czy ubrania, które chcemy przekazać się przydadzą oraz jak i gdzie można je dostarczyć: 533-262-002, 504-610-984.

Informacje na temat organizacji w innych miastach znajdziecie na naszym profilu na Facebooku!
Wietrzmy szafy w dobrym celu!