post Fb2

 

 

Przewietrzyłyście szafy i teraz nie wiecie, co zrobić z tym, co uznałyście już za niepotrzebne?

O tym, że ubrania możecie oddać do organizacji pomocowych już wiecie. Zanim będziemy Was mogły zaprosić na kolejny Babi Targ przedstawiamy Wam kolejne pomysły, co można zrobić z ciuchami z Waszych szaf:

1⃣ Znajdź w swoim mieście freeshop, czyli miejsce, w którym za darmo oddajesz i uzyskujesz ubrania i różne przedmioty z domu i umów się na przekazanie im tego, czego już nie potrzebujesz. Na przykład w Poznaniu działa Po-Dzielnia! Póki co miejsce jest zamknięte, dziewczyny napisały, że otworzą najwcześniej w czerwcu, ale może warto odłożyć dla nich paczkę? Pamiętajcie, że przyjmują nie tylko ubrania (czyste, bez plam, niezniszczone i wyprane), ale także AGD, książki, zabawki, kosmetyki i inne przedmioty.

2⃣ Znajdź w swoim mieście sklep charytatywny, prowadzony przez organizację dobroczynną, która w ten sposób zbiera pieniądze, aby pomagać innym i/lub tworzyć i utrzymywać miejsca pracy. Zadzwoń i dowiedz się, czego potrzebują. W Trójmieście działa np. LukLuk który kiedyś gościłyśmy na Babim Targu w Gdańsku!

3⃣ Z nienoszonych ubrań możesz też uszyć woreczki na zakupy albo tak potrzebne teraz maseczki – te najlepiej szyć z materiałów składających się w 100% z bawełny. Trzeba pamiętać, żeby prać je po każdym użyciu w wysokiej temperaturze (minimum 60 stopni) i/lub prasować (na najwyższym trybie). Maseczki można też uszyć ręcznie, nie trzeba do tego maszyny.

A jeśli dojdziecie do wprawy możecie wesprzeć inicjatywy i organizacje, które maseczki przekazują potrzebującym, np. Polskie Krawcowe w Akcji
Tutaj znajdziecie też porady, jak je uszyć!

Wietrzmy szafy w dobrym celu!