10355588_712149958826949_411950737489979271_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BABI TARG w Poznaniu!
Wiosenne wietrzenie szaf!
15.04.2018, g. 15.00- 19.00. Bilety dla wystawców zostały wyprzedane, do kupienia została pula biletów dla pomocników wystawców – na stronie bilety24.pl! http://bit.ly/2FUQ6cE
Zapraszamy na Babi Targ, czyli wiosenne wietrzenie szaf 15. kwietnia w Hali nr 1 MTP w Poznaniu, któremu towarzyszyć będzie sekcja Mami Babi Targ i warsztaty dla dzieci przygotowane przez Ideownię.
Z powodu odbywającego się półmaratonu radzimy już teraz zaplanować trasę dojazdu i zapoznanie się ze zmianami w ruchu.
Tutaj możecie zapoznać się z przebiegiem trasy – warto wiedzieć, że na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy, których rozmieszczenie znajdziecie na mapie), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu:
???? http://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/
a tutaj znajdziecie numer telefonu do osoby, która pomoże wam zaplanować objazd:
???? http://halfmarathon.poznan.pl/utrudnienia-w-ruchu/

Pierwszy Babi Targ odbył się w nieistniejącej już klubokawiarni Meskal. Początkowo była to mała impreza, jednak w szybkim tempie przyciągnęła rzeszę osób, które odkryły w niej świetny sposób na wietrzenie swoich szaf. BABI TARG jest bowiem lokalną odmianą znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.

Podczas kwietniowej edycji będziemy ponadto gościć grupę ZUPA NA GŁÓWNYM, która w każdą sobotę o godzinie 18 -tej, na ostatnim przystanku PST Dworzec Zachodni spotyka się ze swoimi przyjaciółmi w potrzebie. Przez półtorej godziny są z nimi i dla nich. Co sobotę zawożą 45 litrów gorącej zupy, 10 litrów kawy, 5 litrów herbaty, 3 blaszki ciasta, 100 kanapek i to co dostaną od dobrych ludzi (owoce, czekolady, ciepłą odzież). Nie są dotowani przez budżet państwa ani żadne instytucje. Wszystko przygotowują sami, korzystając z produktów, które podarują im dobrzy ludzie lub finansując z pieniędzy zebranych na subkoncie.
Na kwietniowym BABIM TARGU będą zbierali odzież dla swoich przyjaciół. Jeżeli jest Ci bliska pomoc dla ludzi ubogich, bezdomnych, kalekich i chorych − przyłącz się!

Poniżej szczegółowa lista potrzebnych rzeczy (za szpilki i garnitury dziękujemy:)):
- obuwie męskie: sportowe, sandały i zimowe – od rozmiaru 43
- obuwie damskie: sportowe, sandały i zimowe – od rozmiaru 39
- odzież męska: zimowe kurtki, swetry, bluzy, koszulki, spodnie dresowe i typu jeans, krótkie spodenki, bielizna męska − od rozmiaru 40-tego
- odzież damska: zimowe kurtki, swetry, bluzy, koszulki, spodnie dresowe i typu jeans, bielizna damska – od rozmiaru 40-tego
- czapki z daszkiem
- koce, karimaty i śpiwory.

O BABIM TARGU
Pierwszy BABI TARG odbył się 10. lat temu w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!
Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ oraz edycje w innych miastach Polski – m.in. regularnie w Gdańsku, a ostatnio również w Bydgoszczy i Gnieźnie.
Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BILETY:
5 zł- Odwiedzająca/-y
35 zł- Wystawiająca/-y z 2 torbami (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: dwie torby/ walizki/ kartony/ stojaki z ubraniami)
5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
Bilety będą do kupienia od 19. marca na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu.
Maksymalna liczba bagaży na jedno stoisko wynosi 2 sztuki! Jedna osoba Wystawiająca może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika! Nie pobieramy opłat za puste stojaki i wieszaki, a każda osoba wchodząca na teren imprezy musi mieć zakupiony bilet!
Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

 

DLA WYSTAWCÓW:
PLAKATY_print

Wstęp na salę dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy zakupili bilet w przedsprzedaży –od godz. 13.30 do 14.45. Wstęp dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy nie zakupili biletu w przedsprzedaży (obowiązuje jedynie w przypadku, jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży) – od godz. 14.00 do 14.45.
Na imprezę należy zabrać ze sobą wydrukowany bilet z widocznym QR Code. Każdy Wystawca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocnika /-czki. Limit bagaży to 2 sztuki! Przy pierwszym wejściu na halę należy mieć przy sobie wszystkie torby, powinien być również obecny Pomocnik, dla którego Wystawca zakupił bilet. Bilet należy zachować do ponownej kontroli na Hali!
Nasze stojaki będą rezerwowane na profilu Babiląd na Facebooku. Tych Wystawców, którym nie uda się zarezerwować stojaka prosimy o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, stolików lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań (za taki sprzęt nie jest pobierana opłata).

 

 

DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

PLAKATY_print

 

 

Osoby Odwiedzające, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na imprezę na zakupy zapraszamy od godz. 15.00 – bilety, w cenie 5 zł, będą do kupienia przy wejściu do Hali (prosimy zabrać drobne). Uwaga – wejście do Hali będzie czynne dopiero od godz. 15.00!

Osoby Odwiedzające, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na imprezę na zakupy zapraszamy od godz. 15.00 – bilety, w cenie 5 zł, będą do kupienia przy wejściu do Hali (prosimy zabrać drobne). Uwaga – wejście do Hali będzie czynne dopiero od godz. 15.00!

 

 

 

 

DLA WSZYSTKICH:
Na teren targów można się dostać jedynie WEJŚCIEM POŁUDNIOWYM (w dawnym McDonaldzie – obok pawilonu nr 1). Na terenie Targów, w pobliżu Hali nr 1, znajduje się płatny parking MTP (w cenie 20 zł) – wjazd od ul. Śniadeckich. Miejsca parkingowe znajdują się również wzdłuż okolicznych ulic, a przy Dworcu Zachodnim zlokalizowany jest parking buforowy.
Na teren Targów można wejść/ wjechać od godz. 13.00!
Uwaga! Na teren przed Halą najpierw wpuszczane są osoby stojące w kolejce przed Wejściem Południowym, od strony ul. Głogowskiej, a dopiero w drugiej kolejności osoby, które wjechały na teren Targów autem.

 

REGULAMIN BABIEGO TARGU | 15.04.2018

1) Organizatorem imprezy pt.: „Babi Targ” odbywającej się w Hali nr 1 MTP w dniu 15.04.2018 roku jest: Joanna Stankiewicz, prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą Joanna Stankiewicz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów” w Poznaniu (60-681), Os. B. Chrobrego 21E/39.

2) Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z zaakceptowaniem przez Uczestnika postanowień niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.

3) Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się do zaleceń Organizatora będą proszone o opuszczenie imprezy bez prawa do zwrotu kosztu biletu.

4) Osoby obecne na imprezie (Uczestnicy) zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych Uczestników, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.babilad.pl oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się impreza, a także podporządkowywać się poleceniom członków służby informacyjnej i służby porządkowej Organizatora.

5) Służby porządkowe organizatora są uprawnione do odmowy wstępu na imprezę lub usunięcia z terenu imprezy osoby będącej pod wpływem alkoholu lub osoby, której zachowanie stwarza zagrożenie dla tej osoby lub innych Uczestników.

6) Dzieci mogą uczestniczyć w imprezie wyłącznie pod opieką dorosłych.

7)  Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z udzieleniem przez Uczestnika zgody na wykorzystanie jego wizerunku w filmach i fotografiach wykonanych podczas imprezy, które mogą zostać wykorzystywane w celach promocyjnych i reklamowych Organizatora oraz Partnerów. Udział w imprezie z dzieckiem jest równoznaczny z udzieleniem powyższej zgody w imieniu dziecka.

8) Uczestnictwo w imprezie jest odpłatne. Wstęp dla Odwiedzających kosztuje: 5 zł. Wstęp dla Wystawiających kosztuje: 35 zł. Wstęp dla Pomocniczki/Pomocnika kosztuje: 5 zł. Maksymalna liczba bagaży na jednym stoisku wynosi 2 sztuki! Wszystkie torby należy mieć przy sobie przy pierwszym wejściu na halę, gdy obsługa sprawdza bilety – zabronione jest donoszenie kolejnych toreb.
Jeden Wystawiający może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika, który musi być z Wystawcą przy pierwszym wejściu na halę, gdy obsługa sprawdza ilość i rodzaj zakupionych biletów.
Każda osoba wchodząca na teren imprezy musi zakupić bilet.

9) Przedsprzedaż biletów dla Wystawiających – w cenie 35 zł oraz biletów dla Pomocników – w cenie 5 zł wystartuje 19.03.2018, ok. godz. 12.00 na stronie www.bilety24.pl i zakończy się najpóźniej 12. kwietnia 2018 ok. godz. 23.00. Jedynie w przypadku jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana bilety będzie można zakupić również przy wejściu na imprezę. Część biletów trafi do sprzedaży w CIMie (ul. Ratajczaka 44) – będą dostępne do wyczerpania tej puli.

10) Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

11) Wstęp na salę dla Wystawiających i Pomocników/-czek z zakupionym w przedsprzedaży biletem – od godz. 13.30 do 14.45. Wstęp dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy nie zakupili biletu w przedsprzedaży (obowiązuje jedynie w przypadku, jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży) – od godz. 14.00 do 14.45.
Wstęp dla Odwiedzających (osoby, które nie wystawiają/ nie wymieniają/nie sprzedają ubrań) – od godz. 15.00. Na miejscu prosimy zapoznać się z układem kas dla Wystawiających i Odwiedzających.

12)  Wstęp poza kolejką mają osoby, którym udało się zarezerwować stojak oraz kobiety w ciąży.

13) Organizator zaprzestanie sprzedaży biletów w przypadku, gdy liczba uczestników przewyższy dopuszczalną pojemność pomieszczeń.

14) Impreza kończy się o godz. 19.00. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.

15) W imprezie nie mogą brać udziału sklepy i inne podmioty gospodarcze, w tym również samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy, prowadzący sprzedaż artykułów niezwiązanych z modą, w tym kosmetyków.

16) Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty oferowane przez Uczestników na imprezie muszą być czyste i w dobrym stanie.

17) Wystawcy muszą przynieść ze sobą wieszaki, stojaki, stoliki, walizki lub inne sprzęty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i dodatków.

18) Wśród Wystawców lubiących stronę Babilądu® na portalu Facebook zarezerwujemy stojaki zapewnione przez Organizatora.

19) Jedno stoisko Wystawcy nie może zajmować więcej niż 150 cm x 100 cm powierzchni.

20) Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.

21) Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia Uczestników z Urzędem Skarbowym.

22) Za wszelkie zniszczenia powstałe w wyniku działań Uczestnika odpowiada sam Uczestnik.

23) Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania jego wizerunku w sposób przewidziany Regulaminem.

24) Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone Organizatorowi, Partnerom lub innym Uczestnikom.

ORGANIZATOR
BABILĄD®
www.babilad.pl

https://www.facebook.com/Babilad

BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak na przykład Babi Targ czy Babska Muza. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

 

PARTNERZY:

 

logo_ideowniaIDEOWNIA  
www.ideownia.pl

Ideownia to grupa wykwalifikowanych pedagogów i psychologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Dziećmi i Dorosłymi. Ideownia projektuje i realizuje autorskie cykle zajęć dla Dzieci w oparciu o sprawdzone w psychologii i pedagogice metody stymulacji rozwoju. Jak same mówią: „Tworząc zajęcia, adaptujemy je każdorazowo do aktualnego etapu naturalnego rozwoju Twego Dziecka.”
Ideownia to:
połączenie pasji, doświadczenia oraz potrzeb Dzieci i Rodziców
autorskie zajęcia dla dzieci tworzone przez psychologów i psycholożki
konsultacje dla Rodziców
indywidualne wsparcie Dzieci w rozwoju
niezapomniane animacje urodzin

 

ZUPA NA GŁÓWNYM

2018-03-01_1033

 

 

W każdą sobotę o godzinie 18 -tej, na ostatnim przystanku PST Dworzec Zachodni (za pocztą główną, przeszklony budynek) spotykają się ze swoimi przyjaciółmi w potrzebie. Przez półtorej godziny są z nimi i dla nich. Co sobotę zawożą 45 litrów gorącej zupy, 10 litrów kawy, 5 litrów herbaty, 3 blaszki ciasta, 100 kanapek i to co dostaną od dobrych ludzi (owoce, czekolady, ciepłą odzież). Nie są dotowani przez budżet państwa ani żadne instytucje. Wszystko przygotowują sami, korzystając z produktów, które podarują im dobrzy ludzie lub finansując z pieniędzy zebranych na subkoncie.

 

 

 

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:

BILETY24.PL

bilety24-logotyp-fullcolor

 

 

 

 

FAQ
1.Jeśli chcę wystawić się na jednym stoisku z koleżanką jakie bilety powinnyśmy zakupić?
Na jednym stoisku, o wymiarach 1×1,5m, mogą się znajdować maksymalnie 2 osoby. Jedna z tych osób musi zakupić bilet dla Wystawiającej/-ego w cenie 35 zł, druga osoba musi wykupić bilet dla Pomocniczki-ka w cenie 5 zł (Pomocnik/-czka nie może wnosić żadnych toreb). Limit toreb to 2 sztuki!
2. Czy jedna osoba może wykupić dwa stoiska?
Tak, może.
3. Czy każda osoba musi mieć bilet?
Tak, każda osoba wchodząca na teren imprezy musi zakupić bilet. Bilety dla Wystawiających, podobnie jak bilety dla Pomocników, będą dostępne w przedsprzedaży na stronie www.bilety24.pl oraz w CIMie (do wyczerpania biletów). Osoby Odwiedzające mogą zakupić bilet jedynie w dniu imprezy od godz. 15.00.
4. Czym różnią się Wystawiający i Pomocniczki/-y od osób Odwiedzających?
Wystawiający wystawia swoje ubrania na stoisku w celu wymiany lub sprzedaży. Na stoisku może mu towarzyszyć maksymalnie 1 Pomocniczka/ Pomocnik. Osoba Odwiedzająca nie może wnosić na imprezę ubrań na wymianę lub sprzedaż, a jedynie kupować ubrania od Wystawiających. Osoby Wystawiające oraz ich Pomocnicy wpuszczani są na salę od godz. 13.30 (jeśli posiadają bilety kupione w przedsprzedaży) lub od 14.00 (jeśli pula biletów nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży i będzie można je zakupić również w dniu imprezy). Odwiedzający wpuszczani są na salę od godz. 15.00
5. Czy na miejscu są stojaki, stoły lub inne meble?
Stojaki Babilądu są rozdysponowywane w czymś na kształt „konkursów” na profilu www.facebook.com/Babilad. Osoby, którym nie uda się w nich zarezerwować stojaków powinny zaopatrzyć się we własnym zakresie w sprzęt do ekspozycji ubrań, ponieważ na sali nie ma innych mebli.
6. Czy na miejscu są przymierzalnie?
Tak, na sali są zlokalizowane przymierzalnie (na początku, w połowie i na końcu Hali).
7. Czy na targi można wjechać autem?
Tak, na teren Targów można wjechać autem. Parking należący do MTP jest odpłatny – jednorazowa opłata wynosi 20 zł i jest płatna przy wjeździe na Targi.
8. Czy w imprezie mogą brać udział mężczyźni?
Tak, w imprezie mogą brać udział mężczyźni.
9. Czy można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi/ męskimi ubraniami/ dodatkami, typu buty, torebki, szale?
Tak, można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi, męskimi i damskimi oraz wszelkiego typu dodatkami (butami, biżuterią, torebkami, nakryciami głowy, szalami).
10. Ile kosztuje bilet dla dzieci?
Dzieci do 12 r.ż. (z legitymacją szkolną) wchodzą na imprezę bezpłatnie. Młodzież od 13 r.ż. musi zakupić bilet dla Wystawiających/ Odwiedzających lub Pomocników.
11. Od której można wejść na teren Targów?
Bramy otwierane są o godzinie 13.00- dotyczy to zarówno Holu Południowego, jak i bramy wjazdowej.
12. Czy mogę odsprzedać bilet dla Wystawcy, jeśli okaże się, że nie mogę wziąć udziału w imprezie?
Oczywiście, ale cena biletu musi pozostać taka sama – w innym przypadku jest to działanie wbrew prawu. Wg art. 133 Kodeksu Wykroczeń: § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.