Zostań mecenaską lub mecenasem kultury już za 5zł!
Dorzuć się do 6. edycji Festiwalu No Women No Art dzięki wspieramkulture.pl

Wspieram Kulturę działa na zasadzie ,,wszystko albo nic”: każdy pomysłodawca z góry określa kwotę potrzebną do zrealizowania projektu i czas trwania zbiórki ( No Women No Art będzie funkcjonowało w serwisie przez 40 dni: 10.05 – 20.06). Jeśli użytkownikom serwisu spodoba się idea naszego Festiwalu, mogą wesprzeć jego realizację dowolną kwotą. Jeśli uda się uzbierać potrzebną sumę pieniądze zostaną przekazane na organizację 6. edycji Festiwalu No Women No Art. Jeśli zbiórka się nie uda, wspierający otrzymają zwrot pieniędzy na swoje konta. Za dokonanie wpłaty dziękować będziemy przy pomocy różnych prezentów: od przypinek z ubiegłorocznym  motywem zaprojektowanym przez Monikę Drożyńską, przez torby festiwalowe, po tytuł mecenaski i macenasa Festiwalu.

O NO WOMEN NO ART

No Women No Art. Nie ma sztuki bez kobiet. To nasze jedyne motto. Od ponad 5 lat prezentujemy tylko artystki i ich dzieła. Tutaj kończą się ograniczenia.

Nie dzielimy kultury na oficjalną i offową, a artystek na znane i nieznane. Zależy nam na dobrej sztuce, która porusza ważne tematy. Rzeczywistość, która nas otacza staramy się komentować głosem zapraszanych przez nas artystek.

W październiku (11-18.10) w Poznaniu odbędzie się 6. edycja Festiwalu.

Lubimy gdy to, co robimy ma sens. Interesuje nas więc sztuka zaangażowana, komentująca życie wokół nas i mówiąca o codzienności. Sztuka jako przestrzeń spotkania z drugim człowiekiem, jako pole integracji mieszkańców. Żyjemy w mieście, stąd jego przestrzeń jest naturalnym tematem i miejscem naszych działań – co udowodniłyśmy programami Ulice są nasze i Kioski Kultury z udziałem Eli Jabłońskiej, Poli Dwurnik i Joanny Wowrzeczki.

Prezentowałyśmy artystki uznane, jak Sally Potter, i debiutujące, jak Malina Prześluga. Te awangardowe, jak Pippilotti Rist i te, które uważane są za filary kultury popularnej, jak Pola Negri. Zapraszałyśmy już miejskie prowokatorki jak Olek, która zaszyła centrum Poznania i byka z Wall Street, czy myślicielki jak Shirin Neshat. Pokazujemy sztuki teatralne jak ,,Chór Kobiet”, ,,Komornicka. Biografia Pozorna” i malujemy murale (Ella).

Prezentujemy to co wydaje nam się dobre, wartościowe i ważne, nieraz na przekór opinii publicznej, która potrafi nocą zerwać dwumetrowego, dmuchanego tulipana Julii Curyło, uznając instalację artystki za żart w przestrzeni miejskiej. Bo poza szacunkiem i misją przywrócenia pamięci o nie zawsze docenianych odpowiednio artystkach, żartować też potrafimy.

Lubimy też małe przyjemności – wraz z Solarem projektujemy najładniejsze torby festiwalowe w mieście.

Jako stowarzyszenie raz w roku, jesienią, organizujemy Festiwal No Women No Art, ale wspieramy artystki przez cały rok. W ramach prowadzonej przez nas Galerii No Women No Art, wydarzeń specjalnych, opieki promocyjnej nad wybranymi wydarzeniami, czy czujnej obserwacji i propagowaniu tego, co w sztuce robią na co dzień kobiety. A robią naprawdę świetne rzeczy. My wiemy, że nie ma sztuki bez kobiet. Chcemy by było to jasne dla wszystkich.

W tym roku zaprosimy Was na wydarzenia w ramach takich dziedzin jak: literatura, sztuki wizualne, muzyka, film i teatr. Jak co roku przygotujemy również specjalny blok NWNA DZIECIOM. Z naszymi działaniami pojawimy się w różnych dzielnicach, w których zrealizujemy warsztaty, koncerty, pokazy filmów i spektakle. Wstęp na większość z tych wydarzeń będzie bezpłatny, bo zależy nam na tym, by każdy mógł sobie ,,pozwolić na kulturę”.

Do zamknięcia budżetu 6. edycji Festiwalu i zrealizowania programu w planowanym zakresie brakuje nam 30 tys. zł, mamy nadzieję, że z Waszym wsparciem zbierzemy chociaż połowę tej kwoty, czyli 15 tys.

Festiwal jest dofinansowywany z budżetu Miasta Poznania i wspierany przez firmę Solar, realizowany jest też na bazie świetnej współpracy partnerskiej z wieloma podmiotami, które ufają nam od lat (Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Estrada Poznańska, Kino Muza, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, Concordia Design).

Szczegóły TUTAJ