10 kwietnia 2022 | 12.00-15.30 | Posnania, ul. Pleszewska 1, parking poziom +3

Bilety: Tobilet.pl

Tak się składa, że 15 lat temu w kwietniu, w nieistniejącej już klubokawiarni Meskal, Babi Targ odbył się po raz pierwszy.

Tę okrągłą rocznicę będziemy świętować 10 kwietnia podczas pierwszego Babiego Targu w Posnanii.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić z ubraniami, których od jakiegoś czasu nie nosisz, może czas wywietrzyć szafy? Wiosna to w końcu idealny czas na porządki. 🌸♻️

Od 2007 roku spotkałyśmy się już 114 razy i znalazłyśmy nowych właścicieli i właścicielki dla niezliczonych ubrań i dodatków. Uczestniczki i uczestnicy wsparli w tym czasie takie organizacje i fundacje jak: Centrum Praw Kobiet – Oddział w Poznaniu, Pogotowie Społeczne i Fundacja Las na Zawsze. Dzięki Wam wspólnie zrobiłyśmy dużo dobra! ❤️

Podczas pierwszej w tym roku, jubileuszowej edycji Babiego Targu, pragniemy wesprzeć poprzez zbiórkę ubrań nasze przyjaciółki i przyjaciół z Ukrainy. Przyniesione przez was ubrania zostaną przekazane do punktu przy ul. Ratajczaka 20 w Poznaniu, który jest zarządzany przez Pogotowie Społeczne.
Na ul. Ratajczaka prowadzą oni free shop z ubraniami. Wspierają również naszych przyjaciół i przyjaciółki z Ukrainy, wydając jedzenie, kosmetyki, wyprawki do szkoły i wszystko to, co przydaje im się w codziennym życiu w Polsce.
Załoga punktu wsparcia rzeczowego szczególnie ucieszy się z  przejściowych, wiosennych oraz letnich ubrań dla kobiet i mężczyzn (zwłaszcza w większych rozmiarach), ubrań dla nastolatków (150 cm +), obuwia i strojów sportowych dla dzieci na lekcje WF oraz kołder, poduszek, ręczników i pościeli.
Punkt jest już zaopatrzony w dużą ilość dziecięcych ubranek (do 110 cm), dlatego też prosi o nie przynoszenie ich na zbiórkę.

KIERMASZ – WYSTAWCY:

💚 Lampasy – etui na sztućce

💚 Crochet Finds for Kids – szydełkowane zabawki, przytulanki, łapacze snów, torby, serwetki, przypinki, broszki i różnego rodzaju dekoracje

💚 TINY Accessories – broszki z koralików, cyrkoni, i kryształków

💚 PMW Manufaktura – ręcznie robione zapachowe świece sojowe oraz zapachy i dodatki do domu

💚 PRACOWNIA ŚWIEC – ręcznie robione, w pełni wegańskie świece sojowe 

💚 Nina Burnevich – dodatki i ubrania z dzianiny, lalki motanki, malarstwo Petrykivki

💚 b.jules – biżuteria z gliny polimerowej

💚 OLUYA JEWELLERY – ręcznie robione pierścionki, kolczyki, bransoletki, naszyjniki i chockery

💚 Anna Yurek Design – ubrania letnie, torby (shoppery i nerki), ręcznie robione chodaki

💚 Tanya Znak – etno ubrania z naturalnych materiałów (głównie lnu) ze wzorami inspirowanymi kulturą ukraińską 

💚 Margo Puhachenko – jedwabne szale

💚 nice to see – torby i plecaki z washpapy

💚 KreatywneAtelierOCH – nerki handmade

🚨 WAŻNE INFORMACJE 

🌍 DLA WSZYSTKICH:

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NALEŻY PRZESTRZEGAĆ PODCZAS BABIEGO TARGU?
Dbamy o Wasze i nasze bezpieczeństwo, dlatego pomiędzy stoiskami zaplanowałyśmy 1,5 metrowe odstępy, tak byśmy mogły zachować odpowiedni dystans społeczny.
Warto pamiętać o dezynfekcji dłoni: wchodząc na teren wydarzenia, w toaletach i najlepiej między przeglądaniem ubrań na wieszakach. Płyny do dezynfekcji będą ogólnodostępne, ale własna buteleczka na pewno nie zaszkodzi. 🧼

JAK WEJŚĆ NA TEREN WYDARZENIA?
Parking +3, na którym odbędzie się nasze wydarzenie to ostatni poziom parkingu wielopoziomowego – można się na niego dostać windą lub schodami ruchomymi z przedsionków parkingów z niższych poziomów – 1,+1,+2. Z poziomu Posnanii są dwie drogi: windą zlokalizowaną obok Leroy Merlin (poziom 0) lub windą/schodami ruchomymi z poziomu +1, korytarzem obok PRIMARK.

JAK DOJECHAĆ?
Na terenie Posnanii znajduje się bezpłatny parking. 
Docierając komunikacją miejską, wysiądźcie na przystanku Kórnicka

BILETY:
• WYSTAWIAJĄCE_Y W STREFIE BABI TARG: 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).
• WYSTAWIAJĄCE_Y W STREFIE MAMI BABI TARG: 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Mamiego Babiego Targu z rękodziełem).
• POMOCNICZKI_CY: 15 zł
• ODWIEDZAJĄCE_Y wchodzą na teren wydarzenia za darmo
• Bilety będą dostępne online na stronie www.tobilet.pl od piątku 18 marca, g. 12.00.

KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH:
W przestrzeni wydarzenia zostanie wydzielona strefa KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH. W tej przestrzeni zapraszamy do wystawienia sklepy i inne podmioty gospodarcze oraz samodzielnie działających projektantów i projektantki, rękodzielników i rękodzielniczki z własną biżuterią, torbami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. 
Liczba miejsc na kiermaszu jest ograniczona, udział w kiermaszu jest odpłatny.
Po więcej informacji oraz rejestrację na Kiermasz zapraszamy do kontaktu pod adresem: info@babilad.pl.
Zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania powodu.

👚 DLA WYSTAWIAJĄCYCH:

WSTĘP NA WYDARZENIE:

• W dniu wydarzenia wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających i Pomocniczek_ów odbywa się w godzinach 10:30- 11:45. Miejsca są wydzielone, więc nie ma potrzeby, aby przychodzić z wyprzedzeniem — unikajmy niepotrzebnego gromadzenia się przed wejściem.
• Na wydarzenie należy zabrać ze sobą bilet z widocznym kodem QR (na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany). Koniecznie pobierzcie z systemu cały bilet, aby okazać go przy wejściu — nie wystarczy sam kod.
• Wystawczyni_ca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocniczki_ka. Pomocniczka_k musi towarzyszyć Wystawiającej_emu podczas kontroli biletów.
• Limit bagaży to 2 sztuki
• Jedno stoisko nie może zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Można zająć wyłącznie wykupione wcześniej miejsce.

🛍 DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Osoby odwiedzające, czyli te, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na wydarzenie na zakupy, zapraszamy od godz. 12.00. Wstęp na wydarzenie jest dla nich darmowy.

ORGANIZATOR

BABILĄD
www.facebook.com/babilad
www.instagram.com/babi_targ/ 

PARTNER:
Posnania | https://posnania.eu | www.facebook.com/posnania.eu

Posnania to miejsce inne niż wszystkie. Oferując największy wybór marek w regionie łączy w sobie funkcje handlowe i rozrywkowe, pozwala też aktywnie odpocząć lub popracować. Jako odpowiedzialny partner, Posnania inicjuje działania, których celem jest zwrócenie uwagi na ważne społecznie tematy – jednym z nich jest troska o środowisko naturalne. W przestrzeni centrum zastosowano technologie, pozwalające oszczędzić wodę, energię elektryczną i cieplną. Dostępne są też udogodnienia dla osób wybierających przyjazne środowisku środki transportu – rowery, hulajnogi, samochody elektryczne. W bliskim otoczeniu Posnanii nie brakuje zieleni, a na dachu w pasiekach schronienie znalazły pszczoły. W ramach projektu z #miłościdoprzyszłości w marcu ruszył #EKOprzedsionek, czyli specjalna strefa z recyklomatami przeznaczonymi do zbiórki odpadów. Posnania docenia także proekologiczne działania najemców, które mają na celu promować dobre nawyki wśród klientów.

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:

TOBILET.PL

REGULAMIN BABIEGO TARGU®:

 1. Organizatorem wydarzenia pt.: „Babi Targ” odbywającego się w na terenie Parking +3 Posnanii w Poznaniu 10 kwietnia jest: Joanna Stankiewicz, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Stankiewicz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów” w Poznaniu (60-681), Os. B. Chrobrego 21E/39.
 2. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
 3. Osoby obecne na wydarzeniu (Uczestnicy) zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych Uczestników, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.babilad.pl oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się wydarzenie (dostępny na https://posnania.eu/), a także podporządkowywać się poleceniom członków służby informacyjnej i służby porządkowej Organizatora oraz Partnera (Posnanii).
 4. Służby porządkowe Organizatora oraz Partnera są uprawnione do odmowy wstępu na wydarzenie lub usunięcia z terenu wydarzenia osoby będącej pod wpływem alkoholu lub osoby, której zachowanie stwarza zagrożenie dla innych Uczestników oraz osoby, która nie podporządkowuje się nakazom regulaminu.
 5. Na terenie wydarzenia Uczestnik powinien stosować się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekować dłonie w momencie wejścia na teren wydarzenia, w toaletach i na terenie wydarzenia, korzystając z własnych lub ogólnodostępnych płynów do dezynfekcji.
 6. W razie nieprzestrzegania procedur wymienionych w punkcie 5 Organizator zastrzega sobie prawo do niewpuszczenia na teren wydarzenia osób, które odmówią wypełnienia procedur bezpieczeństwa lub natychmiastowego wyprowadzenia Uczestnika z terenu wydarzenia i uniemożliwienia mu ponownego wstępu, a w uzasadnionych przypadkach wezwania odpowiednich służb, jeśli Uczestnik nie będzie stosował się do procedur bezpieczeństwa.
 7. Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką dorosłych.

 8. a) Uczestnictwo w wydarzeniu jest odpłatne.
  b) Bilety dla Wystawiających i Pomocników będą dostępne online na stronie www.tobilet.pl, od 18 marca, g. 12.00.
  c) Wstęp dla Wystawiających na Babi i Mami Babi Targ kosztuje: 60 złotych (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami).
  Wstęp dla Pomocniczki/Pomocnika kosztuje: 15 złotych.
  Wstęp dla osoby Odwiedzającej: bezpłatnie
  d) Maksymalna liczba bagaży na jednym stoisku wynosi 2 sztuki. Wszystkie torby należy mieć przy sobie przy wejściu na teren wydarzenia, gdy obsługa sprawdza bilety.
  e) Jeden Wystawiający może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika, który musi być z Wystawcą przy wejściu na teren wydarzenia, gdy obsługa sprawdza ilość i rodzaj zakupionych biletów.
  f) Każda osoba wchodząca na teren wydarzenia musi: zakupić bilet i wypełnić oświadczenie epidemiologiczne
 9. Liczba miejsc dla Wystawców jest ograniczona.
 10. Wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających – od godz. 10.30 do 11.45.
  Wstęp dla Odwiedzających (osoby, które nie wystawiają/ nie wymieniają/nie sprzedają ubrań) – od godz. 12.00.
  Wydarzenie kończy się o godz. 15.30. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.
 11. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na wydarzenie muszą być czyste i w dobrym stanie.
 12. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas wydarzenia rzeczy.
 13. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
 14. Podczas wydarzenia nie można prowadzić jakichkolwiek działań komercyjnych, akwizycyjnych, reklamowych, promocyjnych, a także agitacyjnych oraz zbiórek pieniężnych nieuzgodnionych z Organizatorem, jak również działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.
  16.W Babim Targu NIE mogą brać udziału sklepy i inne podmioty gospodarcze, w tym również samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy, prowadzący sprzedaż ubrań, butów, dodatków i biżuterii, chyba że Organizator wyraził na to zgodę. W trakcie wydarzenia zostanie wydzielona strefa KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH dla sklepów i innych podmiotów gospodarczych, w tym również samodzielnie działających projektantów i rękodzielników, którzy chcą się wystawić z własną biżuterią, torbami/plecakami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. Liczba miejsc na kiermaszu jest ograniczona, udział w kiermaszu jest odpłatny. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w strefie Kiermaszu należy napisać na adres info@babilad.pl.
 15. Wśród osób lubiących stronę Babilądu® na profilu Facebook w specjalnej akcji zarezerwujemy na czas imprezy nasze stojaki. Prosimy śledzić fanpage – pojawią się tam informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ. Zarezerwowany sprzęt należy po imprezie zwrócić Organizatorowi.
  Uczestniczki i Uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu®, którym nie udało się zarezerwować stojaków na Facebooku Babilądu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
 16. Jedno stoisko ma wymiar ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Za każde dodatkowo zajęte miejsce pobierana jest dodatkowa opłata.
 17. Za wszelkie powstałe w wyniku działań uczestniczki/ uczestnika zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.
 18. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu udziela zgody na wykorzystanie wizerunku z fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas wydarzenia będą wykorzystywane w celach promocyjnych Organizatora, na co Uczestnik/-czka wyraża zgodę. Uczestniczce/Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.
 19. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie wydarzenia bez prawa do zwrotu kosztu biletu.
 20. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone Organizatorowi, Partnerowi (Posnanii) lub innym Uczestnikom.