Wielkie wietrzenie szaf!

26 września 2021 | 12.00-15.00 | Koszary Kultury, ul. Matejki 62

26 września zapraszamy do Poznania na długo wyczekiwany Babi Targ®, czyli akcję wietrzenia szaf, tym razem wyłącznie w wersji plenerowej. Imprezie towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę, a wstęp dla Odwiedzających będzie bezpłatny!

Babi Targ® to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi. Z biegiem lat uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Teraz oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania.

Tym samym Babi Targ® stał się doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię oraz świetną alternatywą dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

Imprezie towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę. Podczas gdy dorośli będą buszować po stoiskach maluchy będą mogły się bawić pod okiem doświadczonych animatorek!

Babie Lato w Koszarach Kultury:

Babi Targ jest częścią cyklu wydarzeń pod hasłem Babie Lato, który od 23 do 26 września realizowany jest w Koszarach Kultury. W czasie tego weekendu będzie można m.in. obejrzeć film „Maiden”, wziąć udział w warsztatach tańca, posłuchać opowieści o Wietnamie i Łazarzu oraz wybrać się na spektakle (samemu lub z dzieckiem) i poćwiczyć jogę. Więcej informacji: www.koszarykultury.pl

WAŻNE INFORMACJE

DLA WSZYSTKICH:

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NALEŻY PRZESTRZEGAĆ NA BABIM TARGU?

Na terenie wydarzenia zachęcamy do noszenia maseczek, żeby chronić siebie i innych. Prosimy jednocześnie o zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekowanie dłoni w momencie wejścia na teren wydarzenia, w toaletach i na terenie wydarzenia – udostępnimy Wam w tym celu płyny do dezynfekcji.

JAK WEJŚĆ NA TEREN WYDARZENIA?

Wstęp na wydarzenie będzie możliwy poprzez bramę od ul. Grunwaldzkiej/ Ułańskiej oraz od ul. Matejki (brama jest jednocześnie wjazdem na parking Green Parking).

JAK DOJECHAĆ?

Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż okolicznych ulic. Na terenie Koszar Kultury znajduje się odpłatny parking Green Parking (opłaty wg cennika). Wjazd od ul. Grunwaldzkiej oraz Matejki.

BILETY:

WYSTAWIAJĄCE/-Y: 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami).

Bilety dla Wystawców, przypisane do stoiska, będą w sprzedaży jedynie w dniu wydarzenia (płatność wyłącznie gotówką). Odwiedzający i Pomocnicy wchodzą na teren wydarzenia za darmo.

Wg aktualnie obowiązujących przepisów na terenie wydarzenia może przebywać1 osoba na 10 m2, przy czym osób w pełni zaszczepionych nie wlicza się do limitu osób. Osoby, które posiadają aktywny Unijny Certyfikat COVID prosimy o okazanie tego dokumentu przy wejściu na teren wydarzenia.

DLA WYSTAWIAJĄCYCH:

O KTÓREJ MOŻESZ WEJŚĆ NA TEREN WYDARZENIA:

W dniu wydarzenia wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających odbywa się wyłącznie, w godzinach od 10.30 do 11.45. Limit bagaży dla jednego stoiska to 2 sztuki, a jedno stoisko nie może zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Za każde dodatkowe miejsce pobierana jest dodatkowa opłata.

CO W PRZYPADKU NIEPOGODY:

Wydarzenie jest organizowane w plenerze, bez zadaszenia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za warunki pogodowe w dniu wydarzenia i ewentualne szkody nimi spowodowane.

DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Osoby Odwiedzające, czyli te, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na wydarzenie na zakupy, zapraszamy od godz. 12.00. Osoby Odwiedzające wchodzą na teren wydarzenia za darmo.

Wg aktualnie obowiązujących przepisów na terenie wydarzenia może przebywać1 osoba na 10 m2, przy czym osób w pełni zaszczepionych nie wlicza się do limitu osób. Osoby, które posiadają aktywny Unijny Certyfikat COVID prosimy i zabranie i okazanie dokumentu przy wejściu na teren wydarzenia.

ORGANIZATOR

BABILĄD | www.babilad.pl | www.facebook.com/Babilad | www.instagram.com/babi_targ/

PARTNERZY:

Koszary Kultury | www.koszarykultury.pl

Koszary Kultury, to nowa, tymczasowa strefa twórczego fermentu na poznańskim Łazarzu, która powstała z myślą o budowaniu dobrych relacji sąsiedzkich. W każdy weekend organizowane są różnorodne wydarzenia: pokazy kina plenerowego, zajęcia jogi, warsztaty taneczne, spotkania przyrodnicze (np. o ćmach lub nietoperzach żyjących w okolicy), a także liczne atrakcje dla dzieci. Poza wydarzeniami, działa tu również strefa relaksu z hamakami i leżakami oraz strefa gzuba z grami i zabawami dla najmłodszych.

Leśna Polana | www.facebook.com/lesna.polana.2020

W Leśnej Polanie zarówno imprezy dla dzieci jak i warsztaty przeprowadzane są wg autorskich scenariuszy, a wszystko po to, żeby rozwinąć w dziecku kreatywność, sensorykę i wyobraźnię. W Leśnej Polanie znajdziecie m.in. Klubik Malucha, w którym dziecko przygotuje się do pójścia do przedszkola, zajęcia z sensoryki, baletu, angielskiego i judo oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Wszystkie warsztaty i spotkania realizowane są w małych, kameralnych grupach, po to by móc się uczyć i bawić na 102!

FAQ

1. Czy jedna osoba może zająć dwa stoiska?

Tak, może, jeśli zakupi 2 bilety dla Wystawiającej, w cenie 60 zł każdy.

2. Czym różnią się osoba wystawiająca od osób odwiedzających?

Osoba wystawiająca wystawia swoje ubrania na stoisku w celu wymiany lub sprzedaży. Na stoisku może mu towarzyszyć Pomocniczka/ Pomocnik. Osoba Odwiedzająca nie może wnosić na wydarzenie ubrań na wymianę lub sprzedaż, a jedynie kupować ubrania od Wystawiających. Osoby Wystawiające oraz ich Pomocnicy wpuszczani są na miejsce wydarzenia od godz. 10.30. Odwiedzający wpuszczani są na miejsce wydarzenia od godz. 12.00

3. Czy na miejscu są stojaki, stoły lub inne meble?

Stojaki Babilądu rezerwujemy w czymś na kształt konkursów na Facebooku – proszę śledzić nasz profil. Będą się tam pojawiały informacje o dostępnych stojakach. Osoby, którym nie uda się w nich zarezerwować stojaków powinny zaopatrzyć się we własnym zakresie w sprzęt do ekspozycji ubrań, ponieważ w przestrzeni wydarzenia nie ma innych mebli.

4. Czy na miejscu są przymierzalnie?

Tak, w przestrzeni wydarzenia są zlokalizowane przymierzalnie.

5. Czy na teren wydarzenia można wjechać autem?

Obok Koszar Kultury zlokalizowany jest płatny parking Green Parking (opłata wg cennika)

6. Czy w Babim Targu mogą brać udział mężczyźni?

Tak, w Babim Targu mogą brać udział mężczyźni.

7. Czy można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi/ męskimi ubraniami/ dodatkami, typu buty, torebki, szale?

Tak, można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi, męskimi i damskimi oraz wszelkiego typu dodatkami (butami, biżuterią, torebkami, nakryciami głowy, szalami).

8. Co w przypadku niepogody?

Wydarzenie jest organizowane w plenerze, bez zadaszenia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za warunki pogodowe w dniu wydarzenia i ewentualne szkody nimi spowodowane.

REGULAMIN BABIEGO TARGU®:

1. Organizatorem wydarzenia pt.: „Babi Targ” odbywającego się w na terenie Koszar Kultury w Poznaniu 26 września jest: Joanna Stankiewicz, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Stankiewicz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów” w Poznaniu (60-681), Os. B. Chrobrego 21E/39.

2. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.

3. Osoby obecne na wydarzeniu (Uczestnicy) zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych Uczestników, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.babilad.pl oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się wydarzenie (dostępny na )www.koszarykultury.pl, a także podporządkowywać się poleceniom członków służby informacyjnej i służby porządkowej Organizatora oraz Administratora Terenu.

4. Służby porządkowe Organizatora oraz Administratora Terenu są uprawnione do odmowy wstępu na wydarzenie lub usunięcia z terenu wydarzenia osoby będącej pod wpływem alkoholu lub osoby, której zachowanie stwarza zagrożenie dla innych Uczestników oraz osoby, która nie podporządkowuje się nakazom regulaminu.

5. Na terenie wydarzenia Uczestnik powinien stosować się do obowiązku zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekować dłonie w momencie wejścia na teren wydarzenia, w toaletach i na terenie wydarzenia, korzystając z własnych lub ogólnodostępnych płynów do dezynfekcji.

6. W razie nieprzestrzegania procedur wymienionych w punkcie 5 Organizator zastrzega sobie prawo do niewpuszczenia na teren wydarzenia osób, które odmówią wypełnienia procedur bezpieczeństwa lub natychmiastowego wyprowadzenia Uczestnika z terenu wydarzenia i uniemożliwienia mu ponownego wstępu, a w uzasadnionych przypadkach wezwania odpowiednich służb, jeśli Uczestnik nie będzie stosował się do procedur bezpieczeństwa.

7. Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką dorosłych.

8. Uczestnictwo w wydarzeniu w charakterze osoby Wystawiającej jest odpłatne. Wstęp dla Wystawiających (jedno stoisko o wymiarach 1,5x1m) kosztuje: 60 złotych. Bilet, przypisany do stoiska, będzie można zakupić jedynie w dniu wydarzenia (wyłącznie za gotówkę).

Maksymalna liczba bagaży na jednym stoisku wynosi 2 sztuki. Wszystkie torby należy mieć przy sobie przy wejściu na teren wydarzenia.

9. Wg aktualnie obowiązujących przepisów na terenie wydarzenia może przebywać 1 osoba na 10 m2, przy czym osób w pełni zaszczepionych nie wlicza się do limitu osób. Osoby, które posiadają aktywny Unijny Certyfikat COVID prosimy o zabranie go i okazanie przy wejściu na teren wydarzenia.

10. Liczba miejsc dla Wystawców jest ograniczona. W przypadku, gdy wszystkie miejsca zostaną zajęte Organizator zaprzestanie dalszej sprzedaży.

11. Wydarzenie jest organizowane w plenerze, bez zadaszenia. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za warunki pogodowe w dniu wydarzenia i ewentualne szkody nimi spowodowane.

12. Wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających – od godz. 10.30 do 11.45.

Wstęp dla Odwiedzających (osoby, które nie wystawiają/ nie wymieniają/nie sprzedają ubrań) – od godz. 12.00.

Wydarzenie kończy się o godz. 15.00. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.

13. Wstęp na wydarzenie będzie możliwy poprzez bramę na parking Green Parking, od ul. Matejki i ul. Grunwaldzkiej/Ułańskiej.

14. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na wydarzenie muszą być czyste i w dobrym stanie.

15. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas wydarzenia rzeczy.

16. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.

17.Podczas wydarzenia nie można prowadzić jakichkolwiek działań komercyjnych, akwizycyjnych, reklamowych, promocyjnych, a także agitacyjnych oraz zbiórek pieniężnych nieuzgodnionych z Organizatorem, jak również działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.

18. Wśród osób lubiących stronę Babilądu® na profilu Facebook zarezerwujemy na czas imprezy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ. Zarezerwowany sprzęt należy po imprezie zwrócić Organizatorowi.

Uczestniczki i Uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu®, którym nie udało się zarezerwować stojaków na Facebooku Babilądu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.

19. Jedno stoisko ma wymiar ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Za każde dodatkowo zajęte miejsce pobierana jest dodatkowa opłata.

20. Za wszelkie powstałe w wyniku działań uczestniczki/ uczestnika zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.

21. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu udziela zgody na wykorzystanie wizerunku z fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas wydarzenia będą wykorzystywane w celach promocyjnych Organizatora, na co Uczestnik/-czka wyraża zgodę. Uczestniczce/Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.

22. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie wydarzenia bez prawa do zwrotu kosztu biletu.

23. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone Organizatorowi, Koszarom Kultury lub innym Uczestnikom.