BABI TARG W POZNANIU!

8.12.2013, g. 11.00- 15.00, CK Zamek (korytarze na parterze i I piętrze)

Babi Targ

W niedzielę, 8. grudnia, odbędzie się kolejna edycja BABIEGO TARGU, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. To bardzo popularna impreza, która za każdym razem przyciąga setki uczestniczek. Impreza odbędzie się w korytarzach Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Na najmłodszych uczestników i uczestniczek czekają “mikołajkowe” zabawy przygotowane przez Akademię Malucha AKUKU. Ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Fundacji ADAMS – w transporcie tych rzeczy pomoże nam zaprzyjaźniona firma SOLAR.
BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Gdańsk, Szczecin, Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki mogą między sobą sprzedawać i kupować przyniesione ubrania. BABI TARG to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Na Babi Targ w Poznaniu nie obowiązują zapisy. Bilety kupuje się przy wejściu na teren imprezy.

Wstęp na salę dla wystawców od godz. 10.00. Osoby, które nie wystawiają swoich ubrań zapraszamy po godz. 11.00. Uwaga – obowiązuje jedna kolejka do kasy, która usytuowana będzie na parterze, w starej części, przy windach. Wejście do budynku od strony nowej części CK Zamek.

Dysponujemy ograniczoną liczbą stojaków. Prosimy wszystkie uczestniczki o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, krzesełek lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań (za taki sprzęt nie jest pobierana opłata).

BILETY:

5 zł- odwiedzająca/-y
20 zł- wystawiająca/-y ( w tym jedna torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)
+ 5 zł – sztuka “nadbagażu” (dodatkowa torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)

Uwaga! Jedna osoba może wnieść maksymalnie 2 sztuki bagażu!

Nie pobieramy opłat za puste stojaki i wieszaki.

REGULAMIN BABIEGO TARGU/ 8.12.2013/ Poznań

1. Uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Uczestnictwo w imprezie jest odpłatne. Wstęp dla wystawców/czyń – 20 zł (w cenie biletu: jedna torba, walizka, stojak z ubraniami), dodatkowa sztuka bagażu – 5 zł, wstęp dla odwiedzających – 5 zł. Jedna osoba może wnieść maksymalnie 2 sztuki bagażu!
3. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie.
4. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
5. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
6. Wstęp na salę dla osób wystawiających od godz. 10.00. Wstęp na salę dla pozostałych osób – od godz. 11.00. Obowiązuje jedna kolejka do kasy. Impreza kończy się o godz. 15.00. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.

7. Organizator zaprzestanie sprzedaży biletów w przypadku, gdy liczba uczestników przewyższy dopuszczalną pojemność pomieszczeń.

8. Uczestniczki i uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
9. Wśród osób lubiących stronę Babilądu na profilu Facebook rozdamy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ.
10. Jedno stoisko nie powinno zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni.

11. Impreza odbywa się w historycznych wnętrzach CK Zamek – zabronione są wszelkie działania mogące zniszczyć elementy wyposażenia (zdejmowanie osłon z lamp, wieszanie ubrań na elementach wystroju, etc) – za wszelkie powstałe w wyniku takich działań zniszczenia odpowiada uczestniczka imprezy.
12. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
13. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie imprezy bez prawa do zwrotu kosztu biletu.

ORGANIZATOR
Babiląd

PARTNERZY:

CENTRUM KULTURY ZAMEK

www.ckzamek.pl

logo ck zamek

 

Centrum Kultury ,,Zamek” to największa instytucja upowszechniania Kultury w Wielkopolsce i jedna z największych instytucji tego typu w Polsce.
W ciągu roku Centrum Kultury ,,Zamek” organizuje kilkaset imprez: koncertów, wystaw, spotkań, pokazów filmowych, warsztatów i wykładów. Do najważniejszych projektów należą: Festiwal Ethno Port Poznań, Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Off Cinema”, festiwal ,,Poznań Poetów”, Polska Platforma Tańca, Imieniny Ulicy Święty Marcin, polska premiera World Press Photo. Edukacja artystyczna w ,,Zamku” to z jednej strony stała działalność pracowni i zespołów, a z drugiej – szereg wydarzeń (wykładów, spotkań) ukazujących kontekst wystaw organizowanych przez CK ,,Zamek” i przybliżających widzom problematykę realizowanych projektów.
Siedzibą centrum kultury jest dawny zamek cesarski, jedna z najbardziej niezwykłych budowli Poznania. Powstał on w latach 1905-1910 jako poznańska rezydencja ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II. Po pierwszej wojnie światowej zamek zmienił swoją funkcję – dawne cesarskie apartamenty na pierwszym piętrze stały się pomieszczeniami przeznaczonymi dla prezydenta Rzeczypospolitej, a znaczna część pozostałych przestrzeni użytkowana była przez Uniwersytet Poznański.
W czasie drugiej wojny światowej zamek został całkowicie przebudowany przez nazistów. Wygląd pomieszczeń, po których będziemy się poruszać, pochodzi z tego właśnie czasu.
Po zakończeniu wojny zamek przez krótki czas zajmowany był ponownie przez Uniwersytet Poznański, by w 1948 stać się siedzibą władz miejskich. W połowie lat 60. ubiegłego stulecia gmach ponownie zmienił użytkownika, którym stał się Pałac Kultury. W połowie lat 90. Pałac Kultury został przekształcony w Centrum Kultury ,,Zamek”, które do dziś użytkuje zabytkowe wnętrza.
W roku 2010 rozpoczęła się kolejna w dziejach Zamku przebudowa. Tym razem zmianom poddany został kompleks Sali Wielkiej.

AKADEMIA MALUCHA AKUKU

www.akademiaakuku.pl

 

akademia malucha akuku_logoAkademia Malucha AKUKU powstała z myślą o najmłodszych. Pod naszą opieką znajdują się dzieci od 6 miesiąca do 3 roku życia. Oferujemy opiekę całodzienną jak i w godzinach określonych przez rodziców. Oferta Akademii obejmuje różnego typu zajęcia dodatkowe organizowane dla dzieci między 10 miesiącem a 12 rokiem życia, a także organizację przyjęć urodzinowych u nas jak i u klienta. Prowadzimy również salę zabaw w swarzędzkim centrum handlowym ETC – Krainę Zabaw AKUKU.