No Women No Art MIEJSCA

12-18.10.2013, Poznań. Program: www.nowomen-noart.pl

FB3

 

 

W ramach poprzednich edycji Festiwalu No Women No Art, wraz z zapraszanymi przez nas artystkami, wyprowadzałyśmy sztukę na ulice Poznania. Zaskakiwałyśmy nią w dobrze znanych okolicach miasta (Ulice są nasze!/2011) i wychodziłyśmy z nią do mieszkańców dzielnic oddalonych od centrum (Kioski Kultury/ 2012). Tym razem w centrum naszej uwagi stawiamy pamięć. Nie będzie jednak marmurowych pomników i portretów znanych postaci w złotych ramach. Będą herstorie, które pokażemy na teatralnej scenie i w tekstach rapowanych piosenek (Girls Rap!). Będzie pamięć mieszkańców i o mieszkankach. Pamięć o istotnych i mniej ważnych momentach. Pamięć o małych i dużych spotkaniach. Pamięć o miejscach i pamięć miejsc.

Wraz z szóstą edycją No Women No Art Festiwal przejdzie zarówno do herstorii jak i historii: będzie to jego ostatnia edycja. Aby zapamiętać go jak najlepiej, we wspólnym odzyskiwaniu wspomnień o miejscach i tworzeniu nowej pamięci o przestrzeniach, ludziach i wydarzeniach posługiwać się będziemy wszystkimi zmysłami.

Wzrok trzeba będzie wyostrzyć w sali kina Muza, oraz na Wildzie, gdzie Anka Leśniak poszukiwać będzie przestępczyń z wyobrażeń mieszkańców, a Patrycja Dołowy wzorem niewinnych, dziecięcych zabaw zakopywać będzie wspomnienia na podwórkach i skwerach.

Słuch przyda się nie tylko na rapowych koncertach, ale i w opuszczonym mieszkaniu, w którym wybrzmi teatralna historia.

Smak będzie domeną spotkań literackich, bynajmniej nie z książką kucharską.

Zmysł węchu pomagał nam będzie w opisywaniu wspomnień i aromatów.

Dotyk pozostanie domeną dziecięcego świata, w którym tworzyć będziemy miejsca wspólne wszystkim mieszkańcom miasta.

Festiwalowy Poznań, będzie miejscem, które zapamiętamy wspólnie.