24 września 2023 | 12.00-15.30 | Rynek Łazarski w Poznaniu

24 września zapraszamy na ostatnią w tym sezonie plenerową edycję Babiego Targu! Ponownie spotkamy się w sercu Łazarza, w przestrzeni nowego Rynku Łazarskiego. Imprezie towarzyszyć będzie strefa Mami Babi Targ i Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, Leśna Polana zaprosi na warsztaty do strefy malucha, a pyszne ciasta i kawę serwować będzie znany i lubiany Ciuciu Paj!
Bilety dla Wystawców i Wystawczyń będą dostępne od 25 sierpnia, g. 12.00, na stronie tobilet.pl.
Wstęp dla Odwiedzających będzie tym razem bezpłatny!

Babi Targ® to wielka akcja wietrzenia szaf organizowana jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi. Z biegiem lat uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter — oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Tym samym Babi Targ® stał się doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię oraz świetną alternatywą dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.
Imprezie towarzyszyć będzie kącik dla dzieci przygotowany przez Leśną Polanę. Podczas gdy dorośli będą buszować po stoiskach maluchy będą mogły się bawić pod okiem doświadczonych animatorek!

WAŻNE INFORMACJE

DLA WSZYSTKICH:

JAK DOJECHAĆ?
Do Rynku Łazarskiego można dojechać tramwajami linii 5, 8, 11 i 14. Tuż obok znajduje się dworzec PKP, więc można przyjechać do nas również koleją.
Jeśli zdecydujesz się przyjechać autem znajdziesz miejsca parkingowe zarówno wokół Rynku Łazarskiego, jak i na okolicznych uliczkach.

BILETY:

BILET DLA WYSTAWCY – PRZEDSPRZEDAŻ DO 10. WRZEŚNIA 2023:

 • WYSTAWCA NA BABIM TARGU (ze stołem/ bez stołu) – 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).
 • WYSTAWCA NA MAMIM BABIM TARGU (ze stołem/ bez stołu) – 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).

BILET DLA WYSTAWCY – BILET NORMALNY OD 11. WRZEŚNIA 2023:

 • WYSTAWCA NA BABIM TARGU (ze stołem/ bez stołu) – 75 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).
 • WYSTAWCA NA MAMIM BABIM TARGU (ze stołem/ bez stołu) – 75 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).

POMOCNICY:

 • POMOCNICY: 15 złotych (bilety dostępne online i na miejscu)

ODWIEDZAJĄCY:

Wstęp wolny

Bilety będą dostępne online na stronie tobilet.pl od 25 sierpnia, g. 12.00!

KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH:
W przestrzeni wydarzenia zostanie wydzielona strefa KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH. Wyłącznie w tej przestrzeni mogą się wystawiać sklepy i innych podmioty gospodarcze oraz samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy z własną biżuterią, torbami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. Liczba miejsc na kiermaszu jest ograniczona, udział w kiermaszu jest odpłatny, a my zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania powodu. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w strefie Kiermaszu należy napisać na adres info@babilad.pl.

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI:

Babi Targ będzie zlokalizowany na płycie Rynku Łazarskiego – przestrzeń, w której się odbędzie nie ma progów. Na miejscu nie ma dostosowanej dla potrzeb OzN toalety.

DLA WYSTAWIAJĄCYCH:

O KTÓREJ MOŻESZ WEJŚĆ NA TEREN WYDARZENIA:
W dniu wydarzenia wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających i Pomocników/-czek – odbywa się w godzinach od 10.30- 11.45. Miejsca są wydzielone, więc nie ma potrzeby, aby przychodzić z wyprzedzeniem.
Na wydarzenie należy zabrać ze sobą bilet z widocznym QR Code (w telefonie lub wydrukowany – należy pobrać z systemu cały bilet i okazać go przy wejściu – nie wystarczy sam kod).
Każdy Wystawca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocnika /-czki. Pomocnik musi towarzyszyć Wystawcy podczas kontroli biletów.
Limit bagaży to 2 sztuki!
Jedno stoisko nie może zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Można zająć wyłącznie wykupione wcześniej miejsce.

DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Osoby Odwiedzające, czyli te, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na wydarzenie na zakupy, zapraszamy od godz. 12.00. Osoby Odwiedzające wchodzą na teren wydarzenia za darmo.

ORGANIZATOR:

BABILĄD
www.babilad.pl
www.facebook.com/Babilad
www.instagram.com/babi_targ/

PARTNERZY:

LEŚNA POLANA
www.facebook.com/lesna.polana.2020

W Leśnej Polanie zarówno imprezy dla dzieci jak i warsztaty przeprowadzane są wg autorskich scenariuszy, a wszystko po to, żeby rozwinąć w dziecku kreatywność, sensorykę i wyobraźnię. W Leśnej Polanie znajdziecie m.in. Klubik Malucha, w którym dziecko przygotuje się do pójścia do przedszkola, zajęcia z sensoryki, baletu, angielskiego i judo oraz wiele innych ciekawych wydarzeń. Wszystkie warsztaty i spotkania realizowane są w małych, kameralnych grupach, po to by móc się uczyć i bawić na 102!

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:

TOBILET.PL

REGULAMIN BABIEGO TARGU®:

 1. Organizatorem wydarzenia pt.: „Babi Targ” odbywającego się w na terenie Rynku Łazarskiego w Poznaniu 24 września 2023 jest: Joanna Stankiewicz, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Stankiewicz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów” w Poznaniu (60-227), ul. Lodowa 19D/4.
 2. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
 3. Osoby obecne na wydarzeniu (Uczestnicy) zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych Uczestników, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.babilad.pl oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się wydarzenie, a także podporządkowywać się poleceniom członków służby informacyjnej i służby porządkowej Organizatora oraz Administratora Terenu.
 4. Służby porządkowe Organizatora oraz Administratora Terenu są uprawnione do odmowy wstępu na wydarzenie lub usunięcia z terenu wydarzenia osoby będącej pod wpływem alkoholu lub osoby, której zachowanie stwarza zagrożenie dla innych Uczestników oraz osoby, która nie podporządkowuje się nakazom regulaminu.
 5. Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką dorosłych.
 6. Uczestnictwo w wydarzeniu w charakterze osoby Wystawiającej jest odpłatne.
  BILET DLA WYSTAWCY – PRZEDSPRZEDAŻ DO 10WRZEŚNIA 2023: WYSTAWCA NA BABIM TARGU – 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem). WYSTAWCA NA MAMIM BABIM TARGU – 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem). BILET DLA WYSTAWCY – BILET NORMALNY OD 11WRZEŚNIA 2023: WYSTAWCA NA BABIM TARGU – 75 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem). WYSTAWCA NA MAMIM BABIM TARGU – 75 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem). POMOCNICY: 15 złotych (bilety dostępne online i na miejscu)
  ODWIEDZAJĄCY wchodzą na teren wydarzenia za darmo.
  Bilety będą dostępne online na stronie tobilet.pl od 25 sierpnia, g. 12.00
 7. Liczba miejsc dla Wystawców jest ograniczona. W przypadku, gdy wszystkie miejsca zostaną zajęte Organizator zaprzestanie dalszej sprzedaży.
 8. Wydarzenie jest organizowane w plenerze. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za warunki pogodowe w dniu wydarzenia i ewentualne szkody nimi spowodowane.
 9. Wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających – od godz. 10.30 do 11.45.
  Wstęp dla Odwiedzających (osoby, które nie wystawiają/ nie wymieniają/nie sprzedają ubrań) – od godz. 12.00.
  Wydarzenie kończy się o godz. 15.30. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.
 10. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na wydarzenie muszą być czyste i w dobrym stanie.
 11. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas wydarzenia rzeczy.
 12. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
 13. Podczas wydarzenia nie można prowadzić jakichkolwiek działań komercyjnych, akwizycyjnych, reklamowych, promocyjnych, a także agitacyjnych oraz zbiórek pieniężnych nieuzgodnionych z Organizatorem, jak również działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.
 14. Wśród osób lubiących stronę Babilądu® na profilu Facebook zarezerwujemy na czas imprezy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ. Zarezerwowany sprzęt należy po imprezie zwrócić Organizatorowi.
 15. Jedno stoisko ma wymiar ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Za każde dodatkowo zajęte miejsce pobierana jest dodatkowa opłata.
 16. Za wszelkie powstałe w wyniku działań uczestniczki/ uczestnika zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.
 17. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu udziela zgody na wykorzystanie wizerunku z fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas wydarzenia będą wykorzystywane w celach promocyjnych Organizatora, na co Uczestnik/-czka wyraża zgodę. Uczestniczce/Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.
 18. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie wydarzenia bez prawa do zwrotu kosztu biletu.
 19. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone Organizatorowi, Targowiskom lub innym Uczestnikom.

FAQ

 • Jeśli chcę wystawić się na jednym stoisku z koleżanką jakie bilety powinnyśmy mieć?
  Na jednym stoisku, o wymiarach 1×1,5m, mogą się znajdować maksymalnie 2 osoby. Jedna z tych osób musi posiadać bilet dla Wystawiającej/-ego w cenie 60/75 zł, druga osoba musi mieć bilet dla Pomocniczki-ka w cenie 15 zł (Pomocnik/-czka nie może wnosić żadnych toreb). Limit toreb to 2 sztuki!
 • Czy jedna osoba może zająć dwa stoiska?
  Tak, może, jeśli posiada 2 bilety dla Wystawców.
 • Czym różnią się Wystawiający i Pomocniczki/-y od osób Odwiedzających?
  Wystawiający wystawia swoje ubrania na stoisku w celu wymiany lub sprzedaży. Na stoisku może mu towarzyszyć maksymalnie 1 Pomocniczka/ Pomocnik. Osoba Odwiedzająca nie może wnosić na wydarzenie ubrań na wymianę lub sprzedaż, a jedynie kupować ubrania od Wystawiających. Osoby Wystawiające oraz ich Pomocnicy wpuszczani są na miejsce wydarzenia od godz. 10.30. Odwiedzający wpuszczani są na miejsce wydarzenia od godz. 12.00
 • Chcę się wystawić z rękodziełem swoim lub czyimś (w tym: biżuterią, torbami, plecakami, nakryciami głowy, butami) – jaki bilet powinnam zakupić?
  W przestrzeni wydarzenia zostanie wydzielona strefa KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH. Wyłącznie w tej przestrzeni mogą się wystawiać sklepy i inne podmioty gospodarcze oraz samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy z własną biżuterią, torbami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. Liczba miejsc na kiermaszu jest ograniczona, udział w kiermaszu jest odpłatny, a my zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania powodu. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w strefie Kiermaszu należy napisać na adres info@babilad.pl.
 • Chcę się wystawić z kosmetykami, roślinami lub dodatkami do domu – jaki bilet powinnam zakupić?
  W przestrzeni wydarzenia zostanie wydzielona strefa KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH. Wyłącznie w tej przestrzeni mogą się wystawiać sklepy i innych podmioty gospodarcze oraz samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy z własną biżuterią, torbami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. Liczba miejsc na kiermaszu jest ograniczona, udział w kiermaszu jest odpłatny, a my zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania powodu. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w strefie Kiermaszu należy napisać na adres info@babilad.pl.
 • Czy na miejscu są stojaki, stoły lub inne meble?
  W przestrzeni wydarzenia będą dostępne stoły i kratownice, na których będzie można powiesić wieszaki — te miejsca oznaczone są na planie i bilecie jako miejsca ze stołem. Z kolei stojaki Babilądu rezerwujemy na Facebooku – proszę w tym celu śledzić nasz profil. Będą się tam pojawiały specjalne posty informujące, w jaki sposób można zarezerwować stojak.
 • Czy na miejscu są przymierzalnie?
  Tak, w przestrzeni wydarzenia są zlokalizowane przymierzalnie.
 • Czy w Babim Targu mogą brać udział mężczyźni?
  Tak, w Babim Targu mogą brać udział mężczyźni.
 • Czy można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi/ męskimi ubraniami/ dodatkami, typu buty, torebki, szale?
  Tak, można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi, męskimi i damskimi oraz wszelkiego typu dodatkami (butami, biżuterią, torebkami, nakryciami głowy, szalami), o ile nie jest to rękodzieło sprzedawane komercyjnie. Oznacza to, że jeśli masz pudełko używanych kolczyków (albo torebki, szale, nakrycia głowy, etc), które nosiłaś, ale już nie nosisz to możesz je wystawić na stoisku, ale jeśli masz swoją markę/ lub reprezentujesz kogoś innego, kto ma i robicie kolczyki (albo torebki, szale, nakrycia głowy, etc) to musisz się zgłosić do strefy KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH. Jeśli tego nie zrobisz nie będziesz mogła ich wystawić, albo będziesz musiała dopłacić różnicę pomiędzy biletem na Babi Targ, a ceną udziału w kiermaszu. Nadal masz wątpliwości? Napisz do nas!