Babi Targ w sieci odbył się w dniach 4-8 grudnia 2020 roku.

Udało nam się zebrać 1280 złotych na rzecz poznańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet!

BT wspieramy kobiety FB 1200x628

 

 

Babi Targ w sieci: WspieraMY kobiety

 

4-8.12.2020

Zapraszamy Was na kolejną imprezę z cyklu Babi Targ w sieci, czyli charytatywne wietrzenie szaf w wersji online!

Tym razem pieniądze ze sprzedaży ubrań zostaną przeznaczone na poznański oddział Centrum Praw Kobiet, które wspiera kobiety zagrożone i doświadczające przemocy.

Akcja przyjmie postać kilkudniowego wydarzenia i odbędzie się wirtualnie, bo w grupie pod nazwą Babi Targ w sieci utworzonej na profilu Babilądu na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/247330636564219

Możesz się włączyć na kilka sposobów: wystawiając ubrania, kupując ubrania i/lub posyłając informację o akcji w świat!

Uwaga – akcja jest przeznaczona głównie dla mieszkanek Poznania i okolic. Jeśli jednak chcesz przyłączyć się do akcji i wystawić/ zakupić jakąś rzecz też możesz to zrobić. Wystarczy, że w ogłoszeniu wpiszesz, że zapłacisz za przesyłkę.

 

Na czym to polega?

1. Masz ubranie/ ubrania, których już nie nosisz? Wystaw je w grupie (sprawdź nasz poradnik dotyczący tego, co zawrzeć w opisie posta). Administratorki zatwierdzą Twój post najwcześniej 4 grudnia, w dniu rozpoczęcia wydarzenia, ale możesz go dodać już wcześniej.

Posty zatwierdzamy przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jeśli zauważysz, że Twój post nie został opublikowany napisz do nas – zdarza się, że Facebook blokuje niektóre zdjęcia lub opisy. Jeśli coś jest niezgodne z naszym regulaminem dostaniesz od nas powiadomienie.

2. Chcesz coś kupić? Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, więc najlepiej napisz komentarz pod postem i, jeśli jesteś pierwsza, wyślij wiadomość do Wystawiającej. Umówcie się na odbiór, a następnie wpłać umówioną kwotę na zbiórkę na rzecz Centrum Praw Kobiet (link do zbiórki TUTAJ, pamiętaj, aby wpłaty dokonywać nie-anonimowo) i prześlij Wystawiającej potwierdzenie przelewu. Zrób to do wtorku, 8 grudnia.

3. Spotkajcie się w umówionym miejscu i czasie, aby przekazać/ odebrać sprzedaną/ kupioną rzecz.

Pamiętajcie o zachowaniu środków bezpieczeństwa oraz wypraniu i wyprasowaniu ubrań.

 

Podoba Wam się ten pomysł? Zapraszamy do działania!

 

O Fundacji Centrum Praw Kobiet:

Fundacja Centrum Praw Kobiet to najdłużej działająca organizacja w Polsce udzielająca specjalistycznego wsparcia kobietom doświadczającym przemocy. W 2019 roku fundacja pomogła blisko 3900 kobietom, udzielając 9789 konsultacji, w tym 4996 psychologicznych i 3774 prawnych w kontakcie bezpośrednim. Ponadto, kilka tysięcy kobiet otrzymało pomoc telefoniczną lub mailową. Centrum Praw Kobiet posiada swoje oddziały w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu oraz filię w Żyrardowie. Misją fundacji jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym.

Na co zbieramy:

Poznański oddział działa od miesiąca, zapewniając kobietom i dzieciom, które doświadczyły przemocy: darmowe konsultacje prawne, psychologiczne, asystę sądową oraz wsparcie i zrozumienie.

Naszą ofertę pragniemy rozszerzyć o darmowe:

  1. warsztaty – niezbędne narzędzie pomocowe mające na celu przywrócenie siły i mocy sprawczej kobietom,

  2. doradztwo zawodowe i coaching – konieczne dla budowanie drogi do niezależności, również finansowej,

  3. grupy wsparcia,

  4. szkolenia edukacyjne – dla kobiet dotyczące ich praw oraz dla wszelakich instytucji np. dla policji,

  5. jogę.

Do tego niezbędna jest większa sala, którą tworzymy z połączenia dwóch mniejszych pomieszczeń. Konieczne jest wyburzanie ścian, gipsowanie, nowa podłoga, malowanie, prace hydrauliczne (w pomieszczeniach były wcześniej gabinety stomatologiczne). Koszty wycenione są na około 7000 złotych.

Pieniądze zebrane w trakcie Babiego Targu w sieci: WspieraMy kobiety zostaną przeznaczone w całości na remont tych pomieszczeń.

Nasz zespół składa się z samych wolontariuszy: dziecięciu wolontariuszek pierwszego kontaktu, siedmiu prawniczek i jednego prawnika oraz pięciu psycholożek. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie przeciwdziałać przemocy w naszym kraju.

 

O Babilądzie i Babim Targu:

Działamy w kilku miastach, ale zawsze według zasady: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.

W liczbach wygląda to tak:

· 13 lat historii

· kilkaset zorganizowanych wydarzeń

· kilkadziesiąt tysięcy uczestniczek i uczestników tych wydarzeń

· kilkadziesiąt współpracowników, firm i organizacji, z którymi współpracowałyśmy

· ponad 100 edycji Babich Targów

· 12 miast, w których zorganizowałyśmy nasze imprezy

· tony ubrań, które trafiły do drugiego, trzeciego i czwartego obiegu

Ale nasza historia to nie tylko liczby!

Babiląd powstał w 2007 roku w Poznaniu i szybko stał się ważną przestrzenią kobiecych spotkań w tym mieście. Pierwszym wydarzeniem, które zorganizowałyśmy był Babi Targ. Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu.
Na początku Babi Targ gromadził kilkadziesiąt osób, ale w ciągu tych kilkunastu lat wiele się zmieniło, noszenie używanych ubrań stało się modne, zaczęliśmy większą wagę przykładać do tego, żeby nie marnować rzeczy, a naszym ubraniom i przedmiotom dawać drugie życie i pozostawiać je w obiegu.
I tak, z roku na rok przestrzenie, w których organizowałyśmy imprezę się powiększały, liczba osób odwiedzających nas w czasie wydarzenia rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało.

Babi Targ wyrósł na największą imprezę imprezę wymiankową w Polsce!

Więcej na www.babilad.pl, www.facebook.com/Babilad, www.instagram.com/babi_targ

 

ZASADY, CZYLI REGULAMIN GRUPY:

Kilka zasad:


– Obowiązuje kultura osobista przy wszystkich kontaktach. Jesteśmy dla siebie miłe i mili – to nasza wspólna akcja.

– Wystawiać w grupie można wyłącznie ubrania i dodatki modowe (buty, szale, nakrycia głowy, torby, biżuteria, etc). Inne ogłoszenia nie będą akceptowane/publikowane.

– Obowiązuje zasada „Kto pierwszy ten lepszy”: jesteś Kupującą – najpierw skomentuj post, a następnie niezwłocznie skontaktuj się z Wystawiającą, żeby potwierdzić chęć zakupu. Jesteś Wystawiającą? Zadbaj o to, żeby najpierw odpowiedzieć pierwszej osobie, która skomentowała post i wysłała do Ciebie wiadomość. 
- Dodajemy czytelne i jasne ogłoszenia, koniecznie ze zdjęciem/ zdjęciami (jeśli mamy więcej ubrań), zawsze się przedstawiamy i obowiązkowo podajemy cenę i miejsce odbioru (jeśli możecie gdzieś podjechać/ podejść napiszcie, że miejsce odbioru jest do uzgodnienia). Nie dodajemy ponownie tego samego ogłoszenia, możemy za to odświeżyć (edytować) post. Przeczytaj nasz poradnik w tej sprawie.

– Nie można pobierać dodatkowych opłat od Kupujących. 
- Oznaczamy sprzedane rzeczy edytując post, nie usuwamy ogłoszeń.

– Opłatę za każdą rzecz w całości należy przelać na zbiórkę na rzecz Centrum Praw Kobiet (link do zbiórki: TUTAJ).
- Wystawiane ubrania powinny być czyste i w dobrym stanie, w przypadku jakichkolwiek widocznych usterek należy je opisać w poście.

– Administratorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zamieszczone przez Uczestników treści oraz nie odpowiadają za przebieg transakcji między Uczestnikami. Administratorzy nie są stroną zawieranych przez Uczestników umów sprzedaży.
- Ogłoszenia wyglądające nam na spam będą usuwane.Pozdrawiamy,

zespół Babilądu

 

Jak ustawić post z ubraniami do sprzedaży?

1. Kliknij „Sprzedaj coś”, a następnie wybierz „Przedmiot na sprzedaż”

2. Dodaj zdjęcie/ zdjęcia ubrań – najlepiej na neutralnym, jasnym tle

3. W rubryce „tytuł” masz miejsce na tekst o objętości maks 99 znaków, napisz więc na przykład:

Na akcję przekazuję dwie sukienki (ceny w opisie). Niech trafią w dobre ręce!

Mam spodnie, które chcę oddać na dobry cel.

Wspieram akcję swoimi ubraniami: sukienkami, spodniami i koszulkami (ceny w opisie).

4. Określ cenę

5. Określ stan rzeczy

6. W opisie produktu:

– opisz, kim jesteś: napisz jak się nazywasz i od kiedy uczestniczysz w Babim Targu (jeśli miałaś okazję brać udział w naszych imprezach:)

– opisz każdą z rzeczy (jeśli możesz dodaj, skąd ją masz, dlaczego jest fajna – krótko opisz jej historię), określ w jakim jest stanie i koniecznie określ jej cenę

– napisz, gdzie można się z Tobą umówić na odbiór rzeczy

przypomnij, że pieniądze należy wpłacić na zbiórkę na rzecz Centrum Praw Kobiet: https://zrzutka.pl/mbb7c7

– zaproś do kupowania! 🙂

7. Dodaj hasztagi: #wspieraMYkobiety, #centrumprawkobiet, #kampania16dni, #babitargwsieci, #wietrzmyszafywdobrymcelu + te mówiące o twojej lokalizacji oraz o tym, co sprzedajesz

8. Dodaj lokalizację

9. Opublikuj ten post wyłącznie w grupie „Babi Targ w sieci”

10. Gdy „sprzedasz” jakąś rzecz edytuj post i dodaj przy danej rzeczy wyraz „sprzedane”