UWAGA! Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe Letni Targ Ekologiczny, a wraz z nim Mami Babi Targ i Babi Targ zostały przeniesione do Pawilonów:

– 29 sierpnia Mami Babi Targ odbędzie się w Pawilonie 7A.

– 30 sierpnia Babi Targ odbędzie się w Pawilonie 8.

BT www2

BABI TARG na Letnim Targu Ekologicznym na MTP w Poznaniu

Plenerowe wietrzenie szaf!

30 sierpnia 2020 | 10:00-15:00 | MTP

Bilety dla Wystawczyń / Wystawców oraz Pomocników /Pomocniczek:
https://bit.ly/babi_targ_sierpien 

Zapraszamy na kolejny Babi Targ w wersji plenerowej, który odbędzie się w ramach Letniego Targu Ekologicznego, organizowanego na terenie MTP w Poznaniu.

 

Babi Targ to wielka akcja wietrzenia szaf, najstarsza impreza tego typu w Polsce, organizowana regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy i Łodzi. W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania.

Babi Targ stał się doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię. To również świetna alternatywa dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia – ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

30 sierpnia wydarzenie odbędzie się w ramach Letniego Targu Ekologicznego.

 

O Letnim Targu Ekologicznym

Podczas Targu prezentowane będą  naturalne i ekologiczne produkty oraz usługi. Letni Targ Ekologiczny to doskonała szansa na zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności, które ułatwią wprowadzenie pozytywnych – proekologicznych zmian w codziennym życiu. Wydarzenie będzie obfitowało w liczne „zielone“ atrakcje.

Podczas wydarzenia odbędą się eko warsztaty edukacyjne i artystyczne, a także konkursy, zabawy i quizy związane z ochroną powietrza, elektromobilnością, retencją wody, segregacją odpadów czy odnawialnymi źródłami energii.

Dreszczyk emocji poczują uczestnicy Targu, którzy spróbują swoich sił podczas jazd testowych samochodmi elektrycznymi.

Letni Targ Ekologiczny to wszystko związane z ochroną środowiska i zdrowym stylem życia zgromadzone w jednym miejscu i czasie!

Letni Targ Ekologiczny to także zapowiedź wydarzenia ECO-TRENDS, które odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 21-24 października 2020 roku.

 

WAŻNE INFORMACJE 

 

DLA WSZYSTKICH:

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ I JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA NALEŻY PRZESTRZEGAĆ NA BABIM TARGU?

Na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek lub dezynfekcji rąk. Każda osoba musi we własnym zakresie wyposażyć się w materiały ochrony osobistej, czyli przede wszystkim mieć ze sobą maseczkę, powinna również stosować się do obowiązku zachowania dystansu społecznego, dezynfekować dłonie w momencie wejścia na teren wydarzenia, w toaletach i na terenie wydarzenia, korzystając z ogólnodostępnych płynów do dezynfekcji.

 

JAK WEJŚĆ NA TEREN TARGÓW?

Wstęp na wydarzenie będzie możliwy poprzez Wejście Wschodnie, przy ul. Głogowskiej (naprzeciw Mostu Dworcowego).

Uwaga! Wejść na wydarzenie można tylko raz – nie ma możliwości ponownego wejścia na teren wydarzenia, po opuszczeniu przestrzeni MTP. Przy wejściu na teren wydarzenia będzie mierzona temperatura.

 

JAK DOJECHAĆ?

Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż okolicznych ulic, a przy Dworcu Zachodnim zlokalizowany jest parking buforowy.

Na terenie Targów znajduje się płatny parking MTP (koszt: 20 zł – jednorazowy wjazd). Wjazd na parking MTP od ul. Bukowskiej naprzeciwko Sheratona , bramą nr 7. Osoby przyjeżdżające autem będą musiały, po odstawieniu auta, przejść mierzenie temperatury w Holu Wschodnim. Zaleca się zakup karty parkingowej przez portal ToBilet.pl www.tobilet.pl.

 

BILETY DLA WYSTAWCÓW/ POMOCNIKÓW:

Bilet wstępu na Babi Targ jest imienny oraz jednorazowy (co oznacza, że nie ma możliwości ponownego wejścia na teren wydarzenia, po opuszczeniu przestrzeni MTP).

Bilety dla Wystawiających i ich Pomocników są dostępne wyłącznie online na stronie www.tobilet.pl. Sprzedaż biletów ruszy 12 sierpnia 2020 roku, o g. 12.00.

WYSTAWIAJĄCE/-Y W STREFIE BABI TARG: 45 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).

POMOCNICZKI/-CY: 10 zł

 

Osoby, które mają ważne bilety zakupione na wydarzenie w marcu/maju mogą dokonać ich zwrotu lub wymienić je na voucher, a następnie, z użyciem voucheru, zakupić z puli dostępnych na stronie www.tobilet.pl biletów bilet na sierpniową edycję Babiego Targu. W celu dokonania zwrotu/ wymiany biletu na voucher należy napisać na adres info@tobilet.pl, podając w mailu imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu podany przy zakupie biletu.

 

O KTÓREJ MOŻESZ WEJŚĆ NA TEREN TARGÓW I O CZYM MUSISZ PAMIĘTAĆ BĘDĄC WYSTAWCĄ/ POMOCNIKIEM:

W dniu wydarzenia wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających i Pomocników/-czek – odbywa się w godzinach od 9:00- 10:00. Miejsca są wydzielone, więc nie ma potrzeby, aby przychodzić z wyprzedzeniem – unikajmy niepotrzebnego gromadzenia się przed wejściem.

Na wydarzenie należy zabrać ze sobą bilet z widocznym QR Code (w telefonie lub wydrukowany). Uwaga – należy pobrać z systemu cały bilet i okazać go przy wejściu (nie wystarczy sam kod).

Każdy Wystawca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocnika /-czki. Pomocnik musi towarzyszyć Wystawcy podczas kontroli biletów.

Limit bagaży to 2 sztuki.

Jedno stoisko nie może zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Można zająć wyłącznie wykupione wcześniej miejsce.

 

CO W PRZYPADKU NIEPOGODY:

Jeśli wydarzenie zostanie przeniesione do pomieszczenia zamkniętego z powodów atmosferycznych rozmieszczenie stoisk zostanie dostosowane do możliwości hali. W tej sytuacji nie będzie można wybrać miejsca, zostanie ono wyznaczone przez Organizatora.

 

BILETY DLA ODWIEDZAJĄCYCH:

Wstęp na Letni Targ Ekologiczny jest odpłatny i kosztuje: 5 zł

Bilet zakupiony na Letni Targ Ekologiczny upoważnia do poruszania się w przestrzeni Babiego Targu.

Bilety można zakupić na stronie www.tobilet.pl.

Z biletów ulgowych mogą skorzystać dzieci poniżej 13. roku życia oraz osoby posiadające kartę dużej rodziny i emeryci.

 

 

ORGANIZATOR

BABILĄD®

www.babilad.pl

www.facebook.com/Babilad

www.instagram.com/babi_targ/

 

PARTNERZY:

 

 

Logo MTP_green

 

 

 

 

 

WWW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ECOTRENDS_rgb_small inscript

 

 

 

 

 

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:

TOBILET.PL

załącznik 01

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN BABIEGO TARGU®:

1. Organizatorem wydarzenia pt.: „Babi Targ” odbywającego się w na terenie MTP w Poznaniu 30 sierpnia 2020 jest: Joanna Stankiewicz, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Stankiewicz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów” w Poznaniu (60-681), Os. B. Chrobrego 21E/39.

2. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.

3. Osoby obecne na wydarzeniu (Uczestnicy) zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych Uczestników, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.babilad.pl oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się wydarzenie, a także podporządkowywać się poleceniom członków służby informacyjnej i służby porządkowej Organizatora.

4. Służby porządkowe Organizatora są uprawnione do odmowy wstępu na wydarzenie lub usunięcia z terenu wydarzenia osoby będącej pod wpływem alkoholu lub osoby, której zachowanie stwarza zagrożenie dla innych Uczestników oraz osoby, która nie podporządkowuje się nakazom regulaminu.

5. Na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek lub dezynfekcji rąk. Uczestnik musi we własnym zakresie wyposażyć się w materiały ochrony osobistej, w tym przede wszystkim w maseczkę, powinien również stosować się do obowiązku zachowania dystansu społecznego, dezynfekować dłonie w momencie wejścia na teren wydarzenia, w toaletach i na terenie wydarzenia, korzystając z własnych lub ogólnodostępnych płynów do dezynfekcji.

6. W razie nieprzestrzegania procedur wymienionych w punkcie 5 Organizator zastrzega sobie prawo do niewpuszczenia na teren wydarzenia osób, które odmówią wypełnienia procedur bezpieczeństwa lub natychmiastowego wyprowadzenia Uczestnika z terenu wydarzenia i uniemożliwienia mu ponownego wstępu, a w uzasadnionych przypadkach wezwania odpowiednich służb, jeśli Uczestnik nie będzie stosował się do procedur bezpieczeństwa.

7. Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką dorosłych.

8. Uczestnictwo w wydarzeniu – zarówno w Letnim Targu Ekologicznym, jak i w Babim Targu jest odpłatne. Bilet wstępu jest imienny oraz jednorazowy (można tylko raz wejść na teren MTP). Wszystkie bilety są dostępne wyłącznie online na stronie www.tobilet.pl.

Wstęp dla Wystawiających kosztuje: 45 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami).

Wstęp dla Pomocniczki/Pomocnika kosztuje: 10 zł.

Bilety dla Wystawców i Pomocników będą w sprzedaży od 12 sierpnia, g. 12.00

Maksymalna liczba bagaży na jednym stoisku wynosi 2 sztuki. Wszystkie torby należy mieć przy sobie przy wejściu na teren wydarzenia, gdy obsługa sprawdza bilety.

Jeden Wystawiający może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika, który musi być z Wystawcą przy wejściu na teren wydarzenia, gdy obsługa sprawdza ilość i rodzaj zakupionych biletów.

Każda osoba wchodząca na teren wydarzenia musi zakupić bilet i wypełnić ankietę epidemiologiczną.

Wstęp na Letni Targ Ekologiczny dla pozostałych osób, tj. Odwiedzających, jest odpłatny i kosztuje kosztuje 5 zł. Bilety można zakupić na stronie www https://tobilet.pl/letni-targ-ekologiczny.html

Wyłącznym dystrybutorem biletów jest Tobilet.pl. Kupując bilet za pośrednictwem systemu sprzedaży Tobilet.pl Kupujący akceptuje regulamin serwisu.W przypadku jakichkolwiek pytań związanych ze sprzedażą należy się kontaktować bezpośrednio z serwisem Tobilet.pl.

9. Osoby posiadające bilety dla Wystawiających i Pomocników, zakupione na marcową/majową edycję przełożoną ze względu na obostrzenia rządowe wprowadzone w związku z COVID-19, mogą dokonać ich zwrotu lub wymienić je na voucher, a następnie, z użyciem voucheru, zakupić z puli dostępnych na stronie www.tobilet.pl biletów bilet na sierpniową edycję Babiego Targu. W celu dokonania zwrotu/ wymiany biletu na voucher należy napisać na adres info@tobilet.pl, podając w mailu imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu podany przy zakupie biletu.

10. Liczba miejsc dla Wystawców jest ograniczona.

11. Wydarzenie jest zaplanowane w plenerze. Organizator nie odpowiada za warunki pogodowe w dniu wydarzenia. Jeśli jednak wydarzenie zostanie przeniesione do pomieszczenia zamkniętego ze względu na warunki atmosferyczne rozmieszczenie stoisk zostanie dostosowane do możliwości hali. W tej sytuacji nie będzie można wybrać miejsca, zostanie one wyznaczone przez Organizatora, a liczba osób w hali będzie poddana kontroli, tak aby spełniała obowiązujące w tym czasie przepisy.

12. Wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających i Pomocników/-czek – od godz. 9.00 do 10.00

Wydarzenie kończy się o godz. 15.00. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.

13. Wstęp na wydarzenie odbywa się Wejściem Wschodnim od ulicy. Głogowskiej (naprzeciw Mostu Dworcowego). Przy wejściu na teren MTP wszystkim Uczestnikom będzie mierzona temperatura.

14. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na wydarzenie muszą być czyste i w dobrym stanie.

15. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas wydarzenia rzeczy.

16. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.

17.W Babim Targu NIE mogą brać udziału sklepy i inne podmioty gospodarcze, w tym również samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy, prowadzący sprzedaż ubrań, butów, dodatków i biżuterii. W ramach Letniego Targu Ekologicznego zostanie wydzielona przestrzeń wystawiennicza, organizowana przez MTP, dla sklepów i innych podmiotów gospodarczych, w tym również samodzielnie działających projektantów i rękodzielników, którzy chcą się wystawić z własną biżuterią, torbami/plecakami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w tej przestrzeni należy napisać na adres:
Zuzanna Kamińska zuzanna.kaminska@grupamtp.pl, tel. +48 691 028 897 lub
Anna Grądzielewska: anna.gradzielewska@hrupamtp.pl, tel. +48 61 869 2534 lub +48 691 022 637.

18. Podczas wydarzenia nie można prowadzić jakichkolwiek działań komercyjnych, akwizycyjnych, reklamowych, promocyjnych, a także agitacyjnych oraz zbiórek pieniężnych nieuzgodnionych z Organizatorem, jak również działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa

19. Wśród osób lubiących profil Babilądu® na portalu Facebook zarezerwujemy na czas imprezy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ. Zarezerwowany sprzęt należy po imprezie zwrócić Organizatorowi.

Uczestniczki i uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu®, którym nie udało się zarezerwować stojaków na Facebooku Babilądu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub inne przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.

20. Jedno stoisko nie może zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Można zająć wyłącznie wykupione wcześniej miejsce.

21. Za wszelkie powstałe w wyniku działań uczestniczki/ uczestnika zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.

22. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu udziela zgody na wykorzystanie wizerunku z fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas wydarzenia będą wykorzystywane w celach promocyjnych Organizatora, na co Uczestnik/-czka wyraża zgodę. Uczestniczce/Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.

23. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie wydarzenia bez prawa do zwrotu kosztu biletu.

24. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone Organizatorowi, MTP lub innym Uczestnikom.

FAQ

1.Jeśli chcę wystawić się na jednym stoisku z koleżanką jakie bilety powinnyśmy mieć?

Na jednym stoisku, o wymiarach 1×1,5m, mogą się znajdować maksymalnie 2 osoby. Jedna z tych osób musi posiadać bilet dla Wystawiającej/-ego w cenie 45 zł, druga osoba musi mieć bilet dla Pomocniczki-ka w cenie 10 zł (Pomocnik/-czka nie może wnosić żadnych toreb). Limit toreb to 2 sztuki.

2. Co mam zrobić jeśli mam bilet na Babi Targ lub Mami Babi Targ i chciałabym wziąć udział w wydarzeniu lub zrezygnować z udziału w wydarzeniu 30 sierpnia?

Osoby, które mają ważne bilety zakupione na wydarzenie w marcu/maju mogą dokonać ich zwrotu lub wymienić je na voucher, a następnie, z użyciem voucheru, zakupić z puli dostępnych na stronie www.tobilet.pl biletów bilet na sierpniową edycję Babiego Targu. W celu dokonania zwrotu/ wymiany biletu na voucher należy napisać na adres info@tobilet.pl, podając w mailu imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu podany przy zakupie biletu.

3. Czy każda osoba musi mieć bilet?

Tak, każda osoba wchodząca na teren wydarzenia musi zakupić bilet i wypełnić ankietę epidemiologiczną. Bilety będą dostępne w przedsprzedaży na stronie www.tobilet.pl: od 12 sierpnia dla Wystawiających i Pomocników. Z kolei bilety na Letni Targ Ekologiczny dla osób Odwiedzających są już w sprzedaży. Z biletów ulgowych mogą skorzystać dzieci poniżej 13. roku życia oraz osoby posiadające kartę dużej rodziny i emeryci.

4. Czy jedna osoba może zająć dwa stoiska?

Tak, może, jeśli posiada 2 bilety dla Wystawców.

5. Czym różnią się Wystawiający i Pomocniczki/-y od osób Odwiedzających?

Wystawiający wystawia swoje ubrania na stoisku w celu wymiany lub sprzedaży. Na stoisku może mu towarzyszyć maksymalnie 1 Pomocniczka/ Pomocnik. Osoba Odwiedzająca nie może wnosić na wydarzenie ubrań na wymianę lub sprzedaż, a jedynie kupować ubrania od Wystawiających. Osoby Wystawiające oraz ich Pomocnicy wpuszczani są na miejsce wydarzenia w godzinach 9.00-10.00.

6. Chcę się wystawić z rękodziełem swoim lub czyimś (w tym: biżuterią, torbami, plecakami, nakryciami głowy, butami) – jaki bilet powinnam zakupić?

W przestrzeni Letniego Targu Ekologicznego wyznaczona zostanie strefa z rękodziełem, organizowana przez MTP. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w tej strefie należy skontaktować się z MTP: Zuzanna Kamińska, zuzanna.kaminska@grupamtp.pl, tel. +48 691 028 897,  Anna Grądzielewska, anna.gradzielewska@hrupamtp.pl, tel. +48 61 869 2534 lub +48 691 022 637.

7. Chcę się wystawić z kosmetykami, roślinami lub dodatkami do domu – jaki bilet powinnam zakupić?

W przestrzeni Letniego Targu Ekologicznego wyznaczona zostanie strefa z rękodziełem, organizowana przez MTP. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w tej strefie należy skontaktować się z MTP: Zuzanna Kamińska, zuzanna.kaminska@grupamtp.pl, tel. +48 691 028 897,  Anna Grądzielewska, anna.gradzielewska@hrupamtp.pl, tel. +48 61 869 2534 lub +48 691 022 637.

8. Czy na miejscu są stojaki, stoły lub inne meble?

Stojaki Babilądu zostaną rozdysponowywane na profilu Babilądu na Facebooku. Osoby, którym nie uda się w nich zarezerwować stojaków powinny zaopatrzyć się we własnym zakresie w sprzęt do ekspozycji ubrań, ponieważ w przestrzeni wydarzenia nie ma innych mebli.

9. Czy na miejscu są przymierzalnie?

Tak, w przestrzeni wydarzenia są zlokalizowane przymierzalnie.

10. Czy na targi można wjechać autem?

Tak, można wjechać na teren Targów, ale parking należący do MTP jest odpłatny. Bilet parkingowy należy zakupić wcześniej na stronie www.tobilet.pl.

11. Czy w Babim Targu mogą brać udział mężczyźni?

Tak, w Babim Targu mogą brać udział mężczyźni.

12. Czy można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi/ męskimi ubraniami/ dodatkami, typu buty, torebki, szale?

Tak, można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi, męskimi i damskimi oraz wszelkiego typu dodatkami (butami, biżuterią, torebkami, nakryciami głowy, szalami), o ile nie jest to rękodzieło sprzedawane komercyjnie. Oznacza to, że jeśli masz pudełko używanych kolczyków (albo torebki, szale, nakrycia głowy, etc), które nosiłaś, ale już nie nosisz to możesz je wystawić na stoisku, ale jeśli masz swoją markę/ lub reprezentujesz kogoś innego, kto ma i robicie kolczyki (albo torebki, szale, nakrycia głowy, etc) to musisz się zgłosić do zespołu Letniego Targu Ekologicznego organizowanego przez MTP (kontakt znajdziesz w odpowiedzi na pytanie nr 6:). Jeśli tego nie zrobisz nie będziesz mogła ich wystawić. Z kolei z ciuszkami dziecięcymi zachęcamy do udziału w Mamim Babim Targu, który odbędzie się w tej samej przestrzeni dzień wcześniej, tj. 29 sierpnia.

Nadal masz wątpliwości? Napisz do nas!

O LETNIM TARGU EKOLOGICZNYM:
Letni Targ Ekologiczny to nowa inicjatywa Grupy MTP, która prezentuje, jak w prosty sposób możemy zadbać o środowisko, najbliższe otoczenie i nasze zdrowie. Podczas dwóch plenerowych dni odbędą się wydarzenia, prezentacje, warsztaty i konkursy, dzięki którym uczestnicy dowiedzą się, jak w trosce o dobro naszej planety podejmować wiele codziennych decyzji. Ekologiczny styl życia to przede wszystkim większa świadomość. Początki mogą wydawać się trudne, ale raz wdrożone zmiany szybko skutkują efektami i dają poczucie ogromnej satysfakcji. Dlatego po dwóch dniach  Letniego Targu Ekologicznego już nigdy nie wrzucicie plastikowej butelki do odpadów zmieszanych, a zamiast kupować nowe ubrania, wymienić je na inne z przyjaciółką.

Bogaty program:
Letni Targ Ekologiczny to przestrzeń wspólna, wydarzenie, które prezentuje ekologiczne projekty lokalnych instytucji, przedsiębiorstw i stowarzyszeń. To także ekspozycja produktów ekologicznych oraz rękodzieła i doskonała okazja, aby poznać mniej znane marki, które wytwarzają swoje produkty z dbałością o środowisko naturalne.
Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty dla całych rodzin, konkursy i zabawy z nagrodami. Zgodnie z ideą „sharing economy“ nie zabraknie również strefy wymiany. W trakcie Targu sporo uwagi poświęcimy również zdrowemu trybowi życia, tak ważnemu zwłaszcza dzisiaj. Dowiemy się jak smacznie i ekologicznie gotować oraz jak wprowadzić ruch w codziennym życiu całej rodziny. Zwrócimy również uwagę na ekologię w modzie. Wśród wielu tematów nie zabraknie również elektromobilności. Podczas Letniego Targu Ekologicznego uczestnicy będą mieli okazję odbyć jazdy próbne samochodami elektrycznymi i osobiście przekonać się o walorach tych pojazdów. Imprezie będzie towarzyszyła wspaniała kuchnia: falafele, humusy, vege burgery i inne wegetariańskie i wegańskie przysmaki będą czekały na głodnych wielbicieli kuchni roślinnej.
Kreatywną zabawą w duchu zero waste będą warsztaty przygotowane przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku, podczas których uczestnicy będą mogli uszyć prostą torbę z krawatów, pojemnik na drobiazgi ze starych dżinsów czy podkładki pod kubek. Ciekawe zajęcia poprowadzi również Jadłodzielnia Mosina, która planuje z uczestnikami szyć torby-bumerangi, a dla zwiedzających przygotowała maseczki oraz wielorazowe woreczki na warzywa i owoce.
Idea zero waste przyświeca również domowym kompostownikom. Odpady biodegradowalne to spora część naszych śmieci, a uzyskany z nich kompost można wykorzystać do użyźnienia gleby w ogrodzie czy w doniczkach. Podczas Letniego Targu Ekologicznego uczestnicy dowiedzą się, jak krok po kroku założyć własny kompostownik na balkonie czy w ogrodzie i tym samym redukować ilość odpadów.
Właścicieli przydomowych ogrodów i działkowiczów postaramy się przekonać do zakładania łąk kwietnych, czyli ekologicznej alternatywy dla klasycznych trawników. Łąki kwietne oszczędzają zasoby wodne, a także wspierają dziką przyrodę – dzięki bogactwu i różnorodności stanowią miejsce do życia m.in. dla pożytecznych owadów.
Swój udział w przedsięwzięciu zapowiedziały organizacje, które na co dzień dbają o nasze środowisko i zdrowie, dlatego będzie to doskonała okazja, aby w jednym miejscu zaczerpnąć wiedzy z różnych dziedzin. Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej przeprowadzi zajęcia połączone z warsztatami dla dzieci i młodzieży, a rodzice będą mogli przy okazji dowiedzieć się o zmianach w systemie gospodarki odpadami od 1 września 2020 r. Firma Remondis zaprezentuje, jak ważny jest proces sortowania PET, w jakiej postaci butelki PET opuszczają sortownię, na czym polega ich recykling i co jest jego efektem. Bez drobnego gestu, jakim jest np. wrzucenie butelki PET do żółtego pojemnika, nie rozpocznie się proces recyklingu. Przekonamy się, dlaczego nie wolno marnować cennego surowca!
Będziemy mogli zobaczyć również, jak działa nowoczesna śmieciarka zasilana gazem. Urząd Miasta Poznania Wydział Gospodarki Komunalnej Oddział Miejskiego Energetyka skupi się na efektywności energetycznej, zasadach oszczędzania energii oraz odnawialnych źródłach energii i zaprosi do udziału w krótkich wykładach zakończonych konkursem z nagrodami. Zespół Doradców Energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zaprezentuje doświadczenia edukacyjne zakończonych również konkursami.
Nie zabraknie także atrakcji plastycznych, które przy okazji przypomną uczestnikom zasady segregacji śmieci. Zakład Zagospodarowania Odpadów zaprosi do wspólnego kolorowania toreb ekologicznych, które z pewnością staną się przydatnymi ekogadżetami. Będzie również okazja do pozbycia się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz świetlówek – podczas Targu będzie dostępny gratowóz.
Firma Aquanet S.A. poruszy temat ograniczania odpadów chemicznych w ściekach poprzez wybieranie naturalnych i domowych środków czystości, zaprezentuje filmy z kampanii „Nie śmieć w sieć”, w których, krok po kroku, pokaże, jak przygotować takie ekośrodki.
Bogaty program przygotowało również Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju w ramach Wielkopolskiego Dnia Ochrony Środowiska. Wśród tematów, które zostaną poruszone warto zwrócić uwagę na: naturalne budownictwo, tworzenie hoteli dla owadów zapylających czy wysiewanie roślin miododajnych.
Więcej na: www.eco-trends.pl