look!book!: targowisko, czyli spraw sobie nową książkę na nowy rok!

look!book! stanowi wydarzenie wzorowane na popularnych ,,swap-party”, w tym naszym Babim Targu – jednak w tym przypadku nie chodzi o ,,ciuchy”, a o książki!

“Razem z początkiem nowego roku robimy wielkie wietrzenie regałów i proponujemy Państwu targowisko, w ramach którego będzie można zakupić nowe pozycje książkowe czy wymienić się książkami już używanymi. Uczestnicy otrzymają własny kawałek podłogi w Kluboksięgarni ,,Głośna”, by móc stworzyć własne targowe stoisko.
A więc jeśli lubisz czytać, książki pochłaniasz niczym Lewiatan swoje ofiary, w księgarniach, antykwariatach i bibliotekach spędzasz mnóstwo czasu, to wydarzenie jest stworzone dla Ciebie i koniecznie musisz do nas dołączyć! Jeśli nie – również, może jednak znajdziesz coś dla siebie?
Pierwsze wydarzenie ,,look!book!: targowisko” będzie miało miejsce 18.01.2014 roku w Kluboksięgarni Głośna i Kinie Muza. Oprócz wymiany i sprzedaży książek, która odbędzie się w Kluboksięgarni ,,Głośna”, zaplanowany jest już Poranek rodzinny w Kinie Muza, wieczorny pokaz filmu ,,Skowyt” i towarzysząca mu rozmowa z Mateuszem Nowackim na temat ruchu beatników, a także prelekcja dr Marty Kosińskiej z Zakładu Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną (Instytut Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu). Zaczynamy już o godzinie 10!
W ramach tego wydarzenia współpracę z nami podjęły już wydawnictwa i księgarnie: Zakamarki, Arsenał i Bookarest” – piszą organizatorki.
,,look!book!: targowisko” jest samodzielną inicjatywą studencką podjętą w celu zwiększenia zainteresowania czytaniem książek.

PROGRAM

KINO MUZA

11.00 – Poranek Rodzinny z Zakamarkami: czytanie fragmentów książki “Mama Mu czyta”, pokaz zestawu klasycznych polskich animacji i warsztaty artystyczne dla dzieci 3-6 lat. Bilety 10 zł.

12.30 – 15.30 – Targowisko

15.00 – Pokaz filmu ,,Skowyt” – prelekcja: Mateusz Nowacki. Bilety 18/15/12 zł. Po seanse dyskusja w Głośnej

 GŁOŚNA

12.30 – 15.30 – Targowisko

18.00 – wykład dr Marty Kosińskiej o krytyce artystycznej.

Wstęp wolny.