WYPRZEDAŻ GARAŻOWA NA BABIM TARGU

… czyli wymiana ciuchów, butów i dodatków połączona z wymianą książek, płyt, komiksów i wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach.

Sobota/ 6. lipca/ godz. 12.00-15.00/ Generator Malty/ Pl. Wolności w Poznaniu/ wstęp wolny

Babi Targ

“Ludzie lubią wymieniać się rzeczami, to- zdaje się- jest o wiele bardziej podniecające niż samo posiadanie. (…) To filozofia trzech E: Ekonomicznie, Ekologicznie i Estetycznie. Rzeczy krążą między ludźmi, wykorzystywane do końca, nie anonimowe, mają swoją historię i są przy tym tanie, z duszą i często dobrej jakości.” [Olga Tokarczuk, ,,Moment niedźwiedzia”]

Pasjonujesz się modą, ale w twojej szafie brakuje już miejsca? Nie możesz się rozstać z ulubionymi sukienkami, w które nie mieścisz się od kilku sezonów? Twój chłopak po raz kolejny podarował ci sweterek w paskudnym kolorze? Zapraszamy na BABI TARG! To spotkanie, podczas którego pozbędziesz się ubrań zalegających na dnie szafy oraz za grosze upolujesz niepowtarzalne okazje. Na Babim Targu możesz wymieniać, sprzedawać i kupować odzież, biżuterię, torebki, buty i inne akcesoria. Nowością lipcowej edycji będzie sekcja ,,wyprzedaż garażowa”, w ramach której będziemy się mogły pozbyć wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach, ale również sprzedać/ kupić lub wymienić książki, płyty , komiksy etc.

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy puścić dalej w obieg, sprawić komuś radość, a przy okazji być może otrzymać w zamian za nie coś nowego. BABI TARG to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

W sobotę 6. lipca będzie można przynieść na plac Wolności wszystko, co zalega nam w domach – od ubrań, poprzez buty i dodatki, po książki i płyty. Te, które nie znajdą nowego właściciela lub właścicielki trafią do potrzebujących lub, w przypadku książek, na Poznańskie Regały Miejskie. Do udziału w imprezie zachęcamy również rodziców. BABI TARG to dobra okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły, wymienić się książeczkami czy zabawkami.

REGULAMIN:
1. Impreza ma charakter otwarty i uczestnictwo w niej jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie.
3. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
4. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
5. Stoiska można rozstawiać od godz. 11.30.
6. Uczestniczki i uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki, krzesełka lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
7. Wśród osób lubiących stronę Babilądu na profilu Facebook rozdamy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ.
8. Jedno stoisko nie powinno zająć więcej niż ok. 150 cm x 100 cm.
9. Podczas lipcowej edycji nie ma kiermaszu rękodzieła- osoby wystawiające ręcznie robioną biżuterię, przedmioty artystyczne, itp. zapraszamy na kolejne edycje imprezy
10. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
11. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub/ i nie będą się stosować do zaleceń Organizatora będą proszone o opuszczenie imprezy.

INFORMACJE O BABIM TARGU

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m.in. Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz).

ORGANIZATOR

logo babilad
BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak Babi Targ, Babska Muza czy Spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.
Poprzez swoją działalność, która w głównej mierze opiera się na organizowaniu ogólnorozwojowych kursów, warsztatów i imprez dla kobiet, chcemy stworzyć przestrzeń będącą ośrodkiem życia kobiecego. Chcemy być zaczątkiem nowych idei, inicjatyw i zjawisk. Chcemy integrować i solidaryzować. Chcemy pokazać, że kobiety mają niezwykłą siłę i chęć współpracy oraz nieodparty pęd do rozwoju. Stworzyłyśmy tę inicjatywę dla kobiet bo same jesteśmy kobietami i wiemy, czego nam potrzeba. Tak powstał BABILĄD, przestrzeń spotkań i twórczej wymiany idei dla kobiet, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować oraz wspierać.
www.babilad.pl

PARTNER:

maltafestival

 

MALTA FESTIVAL 2013: GENERATOR MALTA to nazwa zarówno nowego klubu festiwalowego, który od 24 czerwca do 20 lipca będzie działać w sercu Poznania – na placu Wolności, jak i szerszego projektu, wpisanego w topografię miasta i zakładającego tworzenie nowych miejsc – małych ogrodów, wspólnych agor lokalnych społeczności.
www.generator.malta-festival.pl

www.malta-festival.pl