10 lipca 2022 | 12.00-15.30 | Posnania (plac przy fontannie)
Bilety: https://tobilet.pl/babi-targ-lipiec-posnania-2022.html

10 lipca zapraszamy do Posnanii na kolejną edycję Plenerowego Babiego Targu! Tym razem będziemy wietrzyć letnie ubrania i dodatki. Imprezie towarzyszyć będzie Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych, a Posnania zaprosi na warsztaty do strefy malucha. W trakcie wydarzenia odbędzie się również zbiórka ubrań na rzecz osób z Ukrainy szukających w Polsce schronienia. Wstęp dla Odwiedzających będzie tym razem bezpłatny!

Babi Targ® w tym roku obchodzi 15-te urodziny, a to oznacza, że powstał w 2007 roku!

Pomysł, który miał być jednorazową akcją okazał się odpowiedzią na ogromne potrzeby: każda z nas ma w szafach ubrania, których już nie nosi i nie chce ich po prostu wyrzucać na śmietnik, chce za to wiedzieć, do kogo trafią i cieszy się, gdy jej nienoszona już sukienka sprawia radość komuś innemu.
Na początku nasze imprezy gromadziły kilkadziesiąt osób, ale w ciągu tych kilkunastu lat wiele się zmieniło, noszenie używanych ubrań stało się modne, zaczęliśmy większą wagę przykładać do tego, żeby nie marnować rzeczy, a naszym ubraniom i przedmiotom dawać drugie życie i pozostawiać je w obiegu.
I tak, z roku na rok przestrzenie, w których organizowałyśmy imprezę się powiększały, liczba osób odwiedzających nas w czasie wydarzenia rosła, a uratowanych i puszczonych w drugi obieg ubrań przybywało.Z biegiem lat uczestniczki i uczestnicy nadali również własny charakter naszej imprezie — oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Tym samym Babi Targ® stał się doskonałą okazją, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania i wyjątkową biżuterię oraz świetną alternatywą dla wszystkich, którzy zamiłowanie do mody łączą z ekologicznym stylem życia. Na Babim Targu ubranie zyskuje drugie życie, a my dodatkowe środki w portfelu.

Kiermasz Rzeczy Naturalnych i Ładnych – Wystawczynie:
W niedzielę spotkacie u nas:

💚facebook.com/oluya.jewellery, czyli Olę z ręcznie robionymi pierścionkami, kolczykami, bransoletkami, naszyjnikami i chockerami
💚instagram.com/vintage_hunter_jk, czyli wyjątkowy dizajn z drugiej ręki. Na stoisku Justyny szukajcie unikatowych przedmiotów vintage do dekoracji wnętrz!
💚facebook.com/HandmadeByEwelinaFK, która przyjedzie do nas z biżuterią z żywicy oraz biżuterią z kamieniami naturalnymi
💚facebook.com/mchymchy — Magdę i jej inspirowane Wschodem akwarele
💚instagram.com/shapesbespokedesign, czyli Natalię, która zaprezentuje drewniane akcesoria kuchenne, a także torby z washpapy
💚facebook.com/artclusterua, czyli grupę kobiet z Ukrainy, u których znajdziecie m.in. korale, zabawki z dzianiny, broszki, pocztówki i lampy witrażowe. Do wyboru, do koloru! A wszystko z wysokiej jakości materiałów!
💚instagram.com/macrame_handmade___, czyli Nataliię z makramami
💚instagram.com/b.jules_clay/, czyli Beatę i jej nasyconą kolorami biżuterię z gliny polimerowej

Podczas Plenerowego Babiego Targu przeprowadzimy także zbiórkę ubrań dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. Wspieramy tym samym punkt przy ul. Ratajczaka 20, zarządzany przez Pogotowie Społeczne, który działa jako free shop z ubraniami.
Załoga punktu wsparcia rzeczowego szczególnie ucieszy się z:

 • wiosennych oraz letnich ubrań dla kobiet i mężczyzn
 • ubrań młodzieżowych (powyżej 130 cm)
 • torebek, walizek i plecaków
 • pościeli i ręczników

WAŻNE INFORMACJE

DLA WSZYSTKICH:

JAK DOJECHAĆ?
Do Posnanii można dojechać komunikacją miejską — wybierając ten środek transportu najlepiej wysiąść na przystanku Kórnicka.
Jeśli zdecydujesz się przyjechać autem na terenie Posnanii znajdziesz bezpłatny parking. 

BILETY:


• WYSTAWIAJĄCE_Y W STREFIE BABI TARG: 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).
• POMOCNICZKI_CY: 15 zł
• ODWIEDZAJĄCE_Y wchodzą na teren wydarzenia za darmo
O terminie rozpoczęcia sprzedaży biletów poinformujemy wkrótce!

KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH:

W przestrzeni wydarzenia zostanie wydzielona strefa KIERMASZ RZECZY NATURALNYCH I ŁADNYCH. Wyłącznie w tej przestrzeni mogą się wystawiać sklepy i innych podmioty gospodarcze oraz samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy z własną biżuterią, torbami, roślinkami, kosmetykami, rzeczami do domu i innymi przedmiotami do sprzedaży. Liczba miejsc na kiermaszu jest ograniczona, udział w kiermaszu jest odpłatny, a my zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia, bez podania powodu. Aby dowiedzieć się więcej oraz zarejestrować się i otrzymać miejsce w strefie Kiermaszu należy napisać na adres info@babilad.pl.

DLA WYSTAWIAJĄCYCH:

O KTÓREJ MOŻESZ WEJŚĆ NA TEREN WYDARZENIA:

W dniu wydarzenia wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających i Pomocniczek_ów odbywa się w godzinach 10:30- 11:45. Miejsca są wydzielone, więc nie ma potrzeby, aby przychodzić z wyprzedzeniem — unikajmy niepotrzebnego gromadzenia się przed wejściem.
Na wydarzenie należy zabrać ze sobą bilet z widocznym kodem QR (na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany). Koniecznie pobierzcie z systemu cały bilet, aby okazać go przy wejściu — nie wystarczy sam kod.
Wystawczyni_ca może dokupić maksymalnie 1 bilet dla Pomocniczki_ka. Pomocniczka_k musi towarzyszyć Wystawiającej_emu podczas kontroli biletów.
Limit bagaży to 2 sztuki
Jedno stoisko nie może zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Można zająć wyłącznie wykupione wcześniej miejsce.

DLA ODWIEDZAJĄCYCH:


Osoby Odwiedzające, czyli te, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na wydarzenie na zakupy, zapraszamy od godz. 12.00. Osoby Odwiedzające wchodzą na teren wydarzenia za darmo.

ORGANIZATOR:
BABILĄD
www.facebook.com/
babiladwww.instagram.com/babi_targ/ 

PARTNER:
Posnania
https://posnania.eu
www.facebook.com/posnania.eu

Posnania to miejsce inne niż wszystkie. Oferując największy wybór marek w regionie łączy w sobie funkcje handlowe i rozrywkowe, pozwala też aktywnie odpocząć lub popracować. Jako odpowiedzialny partner, Posnania inicjuje działania, których celem jest zwrócenie uwagi na ważne społecznie tematy – jednym z nich jest troska o środowisko naturalne. W przestrzeni centrum zastosowano technologie, pozwalające oszczędzić wodę, energię elektryczną i cieplną. Dostępne są też udogodnienia dla osób wybierających przyjazne środowisku środki transportu – rowery, hulajnogi, samochody elektryczne. W bliskim otoczeniu Posnanii nie brakuje zieleni, a na dachu w pasiekach schronienie znalazły pszczoły. W ramach projektu z #miłościdoprzyszłości w marcu ruszył #EKOprzedsionek, czyli specjalna strefa z recyklomatami przeznaczonymi do zbiórki odpadów. Posnania docenia także proekologiczne działania najemców, które mają na celu promować dobre nawyki wśród klientów.

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:

TOBILET.PL

REGULAMIN BABIEGO TARGU®:

 1. Organizatorem wydarzenia pt.: „Babi Targ®” odbywającego się w Posnanii przy ul. Pleszewskiej 1, w Poznaniu 10 lipca 2022 roku jest: Joanna Stankiewicz, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą Joanna Stankiewicz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów” w Poznaniu (60-681), Os. B. Chrobrego 21E/39.
 2. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
 3. Osoby obecne na wydarzeniu (Uczestnicy) zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych Uczestników, a w szczególności przestrzegać postanowień Regulaminu, który dostępny jest na stronie www.babilad.pl oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się wydarzenie, a także podporządkowywać się poleceniom członków służby informacyjnej i służby porządkowej Organizatora oraz Administratora Terenu.
 4. Służby porządkowe Organizatora oraz Administratora Terenu są uprawnione do odmowy wstępu na wydarzenie lub usunięcia z terenu wydarzenia osoby będącej pod wpływem alkoholu lub osoby, której zachowanie stwarza zagrożenie dla innych Uczestników oraz osoby, która nie podporządkowuje się nakazom regulaminu.
 5. Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką dorosłych.
 6. Uczestnictwo w wydarzeniu w charakterze osoby Wystawiającej jest odpłatne.
  WYSTAWIAJĄCE_Y W STREFIE BABI TARG: 60 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu można wnieść na stoisko: dwie torby lub walizki lub stojaki z ubraniami, obowiązuje zakaz wystawiania się w strefie Babiego Targu z rękodziełem).
  • POMOCNICZKI_CY: 15 zł
  • ODWIEDZAJĄCE_Y wchodzą na teren wydarzenia za darmo
  • O terminie rozpoczęcia sprzedaży biletów poinformujemy w osobnym poście na profilu Babilądu na Facebooku oraz w opisie wydarzenia na stronie www.babilad.pl.
 7. Liczba miejsc dla Wystawców jest ograniczona. W przypadku, gdy wszystkie miejsca zostaną zajęte Organizator zaprzestanie dalszej sprzedaży.
 8. Wydarzenie jest organizowane w plenerze. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za warunki pogodowe w dniu wydarzenia i ewentualne szkody nimi spowodowane.
 9. Wstęp na miejsce wydarzenia dla Wystawiających – od godz. 10.30 do 11.45.
  Wstęp dla Odwiedzających (osoby, które nie wystawiają/ nie wymieniają/nie sprzedają ubrań) – od godz. 12.00.
  Wydarzenie kończy się o godz. 15.30. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.
 10. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na wydarzenie muszą być czyste i w dobrym stanie.
 11. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas wydarzenia rzeczy.
 12. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
  13.Podczas wydarzenia nie można prowadzić jakichkolwiek działań komercyjnych, akwizycyjnych, reklamowych, promocyjnych, a także agitacyjnych oraz zbiórek pieniężnych nieuzgodnionych z Organizatorem, jak również działań niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.
 13. Wśród osób lubiących stronę Babilądu® na profilu Facebook zarezerwujemy na czas imprezy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ. Zarezerwowany sprzęt należy po imprezie zwrócić Organizatorowi.
 14. Jedno stoisko ma wymiar ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni. Za każde dodatkowo zajęte miejsce pobierana jest dodatkowa opłata.
 15. Za wszelkie powstałe w wyniku działań uczestniczki/ uczestnika zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.
 16. Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu udziela zgody na wykorzystanie wizerunku z fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas wydarzenia będą wykorzystywane w celach promocyjnych Organizatora, na co Uczestnik/-czka wyraża zgodę. Uczestniczce/Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.
 17. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie wydarzenia bez prawa do zwrotu kosztu biletu.
 18. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone Organizatorowi, Posnanii lub innym Uczestnikom.