Dbanie o planetę jest nam bardzo bliskie – od lat wspieramy organizacje proekologiczne i zachęcamy do działań na rzecz drugiego obiegu ubrań i dodatków. 🌍
Z okazji Dnia Ziemi zapraszamy na wyjątkowy webinar “Las dla człowieka”, w ramach którego Dominika Zub, społeczniczka, pasjonatka natury, działaczka Fundacji Las na zawsze opowie o relacji człowieka z naturą i o tym, jak ważna jest dla nas jej bliskość w codziennym życiu.
🗣 “Czy natura rzeczywiście ma na nas tak silny wpływ, jak się wydaje?” – takie pytanie zadała sobie w latach osiemdziesiątych para badaczy, Rachel i Stephen Kaplan’owie. Od tamtej pory było ono inspiracją do wielu badań, które dają jednoznaczną odpowiedź.
Kontakt ze środowiskiem naturalnym jest człowiekowi potrzebny do prawidłowego rozwoju oraz życia w dobrostanie, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
Podczas webinaru opowiemy o m.in. tym: w jakiej relacji są las i człowiek, jakie są dowody na dobroczynny wpływ środowiska naturalnego oraz jak korzystać z leśnych dobrodziejstw (np. jak wykąpać się w lesie).🌳

Zapraszamy was również do wsparcia działań Fundacji Las na zawsze poprzez włączenie się w zbiórkę pieniędzy: https://www.facebook.com/donate/468969157887298/
Każda wpłacona złotówka zostanie przekazana na sadzenie rdzennych gatunków drzew liściastych i tworzenie lasów jak najbardziej zbliżonych do naturalnych.

🎙️ Prowadząca webinar:

Dominika Zub – społeczniczka, pasjonatka natury, studentka psychologii. W Fundacji Las Na Zawsze pracuje od lutego 2020 r. Zafascynowana całością istoty człowieka oraz wszystkimi jego relacjami. Praktykuje ruch i życie w zgodzie z naturą – również naturą ludzką. Poszukuje terapeutycznej mocy w życiu codziennym. Od roku współprowadzi kręgi kobiece. Ufa, że człowiek potrzebuje przypomnieć sobie, jak to jest być częścią całego systemu naszej planety. Las jest dla niej źródłem prastarej mądrości, inspiracją i nadzieją dla przyszłych pokoleń.