Recykling bez tajemnic, czyli o tym jak segregować odpady

Spotkanie online z Moniką Iwańską z GOAP

środa, 2 września, g. 19.00, fanpage Babilądu

BT GOAP-1

Zastanawiasz się czasem, jak prawidłowo segregować odpady w twoim domu lub w biurze? Gdzie wrzucić zakrętkę od słoika, a gdzie opakowanie po kremie? I co się potem z tym wszystkim dzieje?

Segregowanie odpadów może czasem wydawać się żmudne i pracochłonne, ale przy odrobinie chęci oraz dobrej organizacji wcale nie musi być trudne.

O tym, co powinniśmy wiedzieć, aby robić to poprawnie opowie nam Monika Iwańska z Zespołu Edukacji Ekologicznej ZM GOAP.

Będzie dużo praktycznej wiedzy i porad. Jeśli już teraz masz pytanie, które chciał(a)byś zadać napisz komentarz pod postem w wydarzeniu. To pomoże nam się dobrze przygotować do spotkania.

O ZM GOAP:

ZM GOAP to skrót od Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Związek powstał w 2010 roku i obejmuje gminy: Buk, Czerwonak, Kleszczewo, Kostrzyn, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Swarzędz oraz Miasto Poznań. ZM GOAP organizuje cały system gospodarki odpadami komunalnymi, czyli kontroluje ich odbiór, a następnie je zagospodarowuje. Zajmuje się też organizacją punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli tzw. PSZOK-ów, potocznie zwanych GRATOWISKAMI.

Więcej na: https://goap.org.pl/