BABSKA MUZA NA L

Czyli filmy o tematyce lesbijskiej, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, o 19.00, w kinie Muza.

Babska Muza to cykl filmów, realizowany przez kino Muza i Babiląd od 2007 roku, w ramach którego prezentujemy filmy tworzone przez kobiety lub opowiadające o kobietach.

W tym roku chcemy pokazać filmy o tematyce lesbijskiej. Będzie to zbiór obrazów dotykających wielu różnych wątków- miłości dojrzałych kobiet, budzącej się w nastolatkach świadomości własnej seksualności, czy sytuacji kobiet homoseksualnych w różnych kulturach.

Pokażemy zarówno filmy, które były w polskiej dystrybucji, jak i takie, które w Polsce nie były pokazywane. Zaczniemy baskijskim filmem ,,80 dni” opowiadającym historię dwóch dojrzałych kobiet, które spotykają się po latach.

Zapraszamy 24. lutego, o godz. 19.00 do kina Muza

80 dni

,,80 DNI”, reż. Jon Gara?o, José María Goenaga

Przed wielu laty Axun i Maite łączyła nastoletnia przyjaźń. Gdy los je rozdzielił, każda poszła inną drogą – Maite zrobiła karierę jako pianistka, Axun poznała swego przyszłego męża i przy jego boku wiodła spokojne życie na prowincji. Kobiety spotykają się przypadkiem w szpitalu. Ich drogi znowu zaczynają się krzyżować, wplątując bohaterki w coraz to bardziej skomplikowaną relację. Jak daleko zabrną dwie dojrzałe kobiety, które przeżywają na nowo drugą młodość?

W tym szczerym, pozornie prostym, ale jednak bardzo złożonym obrazie, emocje i problemy nakładają się warstwami, raz po raz ukazując coraz to nowe spojrzenie na to, co może łączyć dwie bliskie sobie osoby. Film porusza też inne, równie ważne, a może i ważniejsze problemy, o których czasem zapominamy: blaski i cienie życia ludzi starszych. W obecnie panującym kulcie młodości zapominamy, że choć czas zmienia nasze ciała, to odczuwanie i pasje będą tkwić w nas na zawsze. Historia Axun i Maite pozostawi w nas przekonanie i głęboką refleksję o bogactwie ludzkiego serca, ale też o ważnej obecności starszych osób i ich sposobie przeżywania emocji.

ORGANIZATORZY: Kino Muza (www.kinomuza.pl) i Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD (www.babilad.pl)

 

Kino Muza