wtorki, godz. 18.00- 20.00, English School Poznań, Al. Wielopolska 53 (dojazd: tramwaje 5 i 9, przystanek: KLIN)

Start kursu: 19.02.2013. Zakończenie: 16.04.2013 

 

KURS KROJU I SZYCIA

Interesuję Cię moda? Chciałabyś ubierać się w rzeczy, które sama uszyłaś? We własne, oryginalne, stworzone przez Ciebie ubrania? Przygotowałyśmy specjalnie dla Ciebie kurs podczas którego zapoznasz się z podstawowymi technikami szycia, zasadami pozyskiwania wykrojów żurnalowych i krojenia tkanin, czyli wszystkim tym, co należy wiedzieć, aby samodzielnie szyć odzież. Nauczysz się obsługi maszyn, zdejmowania miary, pracy z wykrojami żurnalowymi oraz szycia. Własnoręcznie od początku do końca uszyjesz spódnice oraz bluzkę.

Każda uczestniczka kursu będzie miała do dyspozycji maszynę do szycia oraz niezbędne akcesoria. W cenę kursu wliczone zostały również potrzebne tkaniny oraz dodatki odzieżowe. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin (po konsultacji z prowadzącą).

Program:

Kurs trwa 24 godziny lekcyjne i zawiera takie elementy:
– nauka korzystania z żurnalowych wykrojów (wzięcie miary, pozyskanie szablonu)
– nauka krojenia
– obsługa maszyny do szycia, poznanie technik szycia poprzez samodzielne uszycie spódniczki o prostym fasonie (wzór do wyboru) oraz uszycie bluzki z tkaniny
Jeśli czas pozwoli to wykorzystamy go na naukę wykonywania poprawek krawieckich (wymiana zamka, dopasowanie, skrócenie itp)

Prowadząca: Ewa Szafranek – absolwentka Technikum Odzieżowego w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniach z zakresu nauki szycia. W swojej karierze miała okazje pracować dla znanych polskich marek odzieżowych zarówno jako konstruktorka, jak i zastępczyni kierownika produkcji. Słynie ze swej cierpliwości i umiejętności stwarzania niepowtarzalnej atmosfery na zajęciach.

Cena: 600 zł (w tym 23% VAT). Wszystkie materiały wliczone są w cenę zajęć. Pracujemy na maszynach PFAFF i HUSKYLOCK.