Nowy termin kursu: 1.04-10.06.2016. Zajęcia odbywać się będą w piątki, w godz. 18.00-20.00 (zajęcia nie odbędą się: 29.04 i 27.05) 

30_KURSszycia2014_fot. K PICTURES

Interesuje Cię moda? Chciałabyś ubierać się w rzeczy, które sama uszyłaś? We własne, oryginalne, stworzone przez Ciebie ubrania? Przygotowałyśmy specjalnie dla Ciebie kurs podczas którego zapoznasz się z podstawowymi technikami szycia, zasadami pozyskiwania wykrojów żurnalowych i krojenia tkanin, czyli wszystkim tym, co należy wiedzieć, aby samodzielnie szyć odzież. Nauczysz się obsługi maszyn, zdejmowania miary, pracy z wykrojami żurnalowymi oraz szycia.

Każda uczestniczka kursu ma do dyspozycji maszynę do szycia oraz niezbędne akcesoria. W cenę kursu wliczone zostały również potrzebne tkaniny oraz dodatki odzieżowe. Istnieje możliwość korzystania z własnych tkanin (po konsultacji z prowadzącą).

Program:

Kurs trwa 24 godziny lekcyjne i zawiera takie elementy:

– wprowadzenie: nauka obsługi maszyny do szycia, omówienie podstawowych ściegów oraz szwów, a także ich zastosowania (ćwiczenia
praktyczne: szyjemy torbę na zakupy i kosmetyczkę)
– omówienie podstawowych terminów krawieckich, nauka prawidłowego zdejmowania miary, kopiowania formy z “Burdy” oraz właściwego krojenia tkanin (przygotowujemy szablon spódniczki na własne wymiary)
– szycie elementów odzieży: spódniczki, spodni, bluzki (zamki, kieszenie itp) – ćwiczenia praktyczne
– krojenie oraz szycie spódniczki na własne wymiary

Jeśli czas pozwoli to wykorzystamy go na naukę wykonywania poprawek krawieckich (wymiana zamka, dopasowanie, skracanie itp).
Po skończonym kursie uczestniczka będzie potrafiła samodzielnie pozyskać wykroje z dostępnych specjalistycznych gazet oraz szyć na ich podstawie nieskomplikowaną odzież, jak również akcesoria dla domu.

Prowadząca:

Hanka Kolanowska
Absolwentka Studium Pedagogicznego i Politechniki Poznańskiej na kierunku Wychowanie Techniczne, specjalność nauczycielska. Posiada teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat szycia. Przez ponad 30 lat pracowała w Zespole szkół odzieżowych w Poznaniu jako nauczycielka praktycznej nauki zawodu, a przez kolejne dziesięć prowadziła punkt krawiecki. Posiada teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat szycia, co sprawia, że żadne tajemnice tego fachu nie są jej obce.

CENA:

Cena: 650 zł (w tym 23% VAT). Wszystkie materiały wliczone są w cenę zajęć. Pracujemy na maszynach PFAFF.

MIEJSCE:

– pracownia przy ul. św. Jerzego na Wildzie.

ZAPISY:

Aby wziąć udział w zajęciach należy przesłać na adres: info@babilad.pl zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i numer telefonu. Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty (w ciągu trzech dni od daty otrzymania potwierdzenia o wpisaniu na listę, lecz nie później niż w dniu rozpoczęcia zajęć) na konto podane na stronie w zakładce ‘kontakt’:

Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet “W krainie czarów”
os.B.Chrobrego 21/39, 60- 681 Poznań
CREDIT AGRICOLE: 76 1940 1076 3074 4181 0000 0000

Istnieje możliwość wpłacenia zaliczki w wysokości 200 zł. Resztę kwoty trzeba uiścić najpóźniej w dzień poprzedzający rozpoczęcie kursu.

REGULAMIN ZAJĘĆ:

1. Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet ,,Babiląd” zastrzega sobie prawo do zmian w rozkładzie zajęć z przyczyn od siebie niezależnych, np. gdyby liczba uczestników nie pozwalała na pokrycie kosztów organizacji danych zajęć. W tej sytuacji uczestniczka ma prawo do zwrotu opłaty za odwołane zajęcia.

2. W przypadku rezygnacji z udziału w kursie wniesiona opłata nie jest zwracana.

3. Opłaty za kurs dokonuje się przed rozpoczęciem zajęć. Nie ma możliwości odrabiania utraconych zajęć. Nie zwracamy pieniędzy za niewykorzystane zajęcia.

4. Warunkiem uczestnictwa jest uprzednia rezerwacja miejsca – telefoniczna pod nr 608 437 377 lub mailowa na adres info@babilad.pl (w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, nr telefonu i adres e-mail) oraz terminowe dokonanie wpłaty. Wpłaty należy dokonać przelewem bankowym na konto bankowe: 76 1940 1076 3074 4181 0000 0000. W tytule prosimy wpisać imię i nazwisko oraz nazwę zajęć.

5. Wpłata powinna znaleźć się na koncie bankowym Ośrodka nie później niż trzy dni od przesłania potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

6. Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet ,,W krainie czarów”- organizator Babilądu- nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia uczestniczek zajęć, zarówno w trakcie zajęć jak i w przerwach pomiędzy nimi.

7. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika oraz warunków uczestnictwa.
PARTNER KURSU:
HURTOWNIA ARTEX

artex_logo (1)
Działamy na rynku tkanin w Polsce i Europie od ponad 20 lat. Cały czas sięprzeobrażamy i dostosowujemy do potrzeb rynku. Specjalizujemy się w handlu
tkaninami wysokogatunkowymi, które sami sprowadzamy bezpośrednio z Włoch, a nowedostawy mamy co dwa tygodnie.
Na zakupy zapraszamy do dwóch naszych magazynów w Poznaniu, przy ul.Głogowskiej: pon. – piąt. 8 – 16 i sob. 9 – 14; oraz do hurtowni w Warszawie, na
ul.Bieżuńskiej 1 w godz. pon. – piąt. 9 – 18 i sob. 9 – 14.
Prowadzimy również sprzedaż internetową pod adresem skladblawatny.pl, alepoznańskie klientki z chęcią powitamy w naszych progach przy ul. Głogowskiej 218
blok L i blok I.Ofertę można zobaczyć na stronach skladblawatny.pl i artex.org.pl.