22/11/2015, g. 12-16.00, MTP – Hala nr 1 w Poznaniu, ul. Głogowska – wejście przez hol południowy (dawny McDonald – obok pawilonu nr 1)

W niedzielę, 22.listopada, odbędzie się kolejna edycja BABIEGO TARGU®, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. To bardzo popularna impreza, która za każdym razem przyciąga setki uczestniczek. Impreza ponownie odbędzie się w Hali nr 1 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a towarzyszyć jej będą warsztaty dla dzieci przygotowane przez IDEOWNIĘ. Ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Stowarzyszeniu Pogotowie Społeczne.
BABI TARG® to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG® jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach. Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki mogą między sobą sprzedawać i kupować przyniesione ubrania. BABI TARG® to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

KOLEJKI_www

BILETY:

5 zł- Odwiedzająca/-y
20 zł- Wystawiająca/-y z 1 torbą (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: jedna torba/ walizka/ karton/ stojak z ubraniami)
5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
5 zł- dodatkowy bagaż

Maksymalna liczba bagaży na jedno stoisko wynosi 2 sztuki! Jedna osoba Wystawiająca może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika! Nie pobieramy opłat za puste stojaki i wieszaki, a każda osoba wchodząca na teren imprezy musi zakupić bilet!

Przedsprzedaż biletów dla Wystawców w cenie 20 zł została zakończona! Bilety dla Pomocników w cenie 5 zł i za nadbagaż w cenie 5 zł można dokupić do niedzieli, 22. listopada, do godz. 9.00  na stronie www.bilety24.pl (bezpośredni link). Bilety dla Odwiedzających będą do kupienia przy wejściu na imprezę!

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

DLA WYSTAWCÓW: Przedsprzedaż biletów dla Wystawców została zakończona! Na imprezę należy zabrać ze sobą wydrukowany bilet z widocznym QR Code. Każdy Wystawca może dokupić maksymalnie 1 sztukę nadbagażu oraz bilet dla 1 Pomocnika /-czki (przedsprzedaż biletów dla Pomocników i za nadbagaż trwa do niedzieli, do godziny 9.00 na stronie: http://bit.ly/1NmnDbv– warto się w nie zaopatrzyć wcześniej, dokupując bilet na miejscu opóźnisz swoje wejście na halę. Wszystkie nasze stojaki zostały zarezerwowane. Prosimy Wystawców o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, stolików lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań (za taki sprzęt nie jest pobierana opłata). Wystawcy wchodzą na salę od godz. 10.30!

DLA ODWIEDZAJĄCYCH: Osoby Odwiedzające, które nie wystawiają swoich ubrań a przychodzą na imprezę na zakupy zapraszamy od godz. 12.00 – bilety, w cenie 5 zł, będą do kupienia przy wejściu do Hali (prosimy zabrać drobne!)

DLA WSZYSTKICH: Na teren targów można się dostać jedynie WEJŚCIEM POŁUDNIOWYM (w dawnym McDonaldzie – obok pawilonu nr 1).
Na terenie Targów, w pobliżu Hali nr 1, znajduje się płatny parking MTP (w cenie 20 zł) – wjazd od ul. Śniadeckich (Wjazd Zachodni). Miejsca parkingowe znajdują się również wzdłuż okolicznych ulic, a przy Dworcu Zachodnim zlokalizowany jest parking buforowy.

Na teren Targów można wejść/ wjechać od godz. 10.00!

MAPKA

 

 

REGULAMIN BABIEGO TARGU®:

1. Uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Uczestnictwo w imprezie jest odpłatne.
Wstęp dla Odwiedzających kosztuje 5 zł.
Wstęp dla Wystawiających kosztuje:
20 zł (stoisko ma wymiary 1,5 x 1 m, w cenie biletu: jedna torba, walizka lub stojak z ubraniami).
5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
5 zł – dodatkowy bagaż
Maksymalna liczba bagaży na jednym stoisku wynosi 2 sztuki!
Jeden Wystawiający może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika!
Każda osoba wchodząca na teren imprezy musi zakupić bilet!
Przed pojawieniem się na terenie imprezy prosimy zapoznać się z rozmieszczeniem kas.
3. Przedsprzedaż biletów dla Wystawiających – w cenie 20 zł, biletów dla Pomocników – w cenie 5 zł i biletów za nadbagaż – w cenie 5 zł wystartuje 4. listopada o godz. 12.00 na stronie www.bilety24.pl (bezpośredni link) i zakończy się 20. listopada o godz. 24.00. W przypadku jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana bilety będzie można zakupić również przy wejściu na imprezę.
4. Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.
5. Wstęp na salę dla Wystawiających i Pomocników/-czek z zakupionym w przedsprzedaży biletem – od godz. 10.30.
Wstęp dla Wystawiających i Pomocników/-czek, którzy nie zakupili biletu w przedsprzedaży (obowiązuje jedynie w przypadku, jeśli pula biletów dla Wystawiających nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży) – od godz. 11.00.
Wstęp dla Odwiedzających (osoby, które nie wystawiają/ nie wymieniają/nie sprzedają ubrań) – od godz. 12.00 Na miejscu prosimy zapoznać się z układem kas dla Wystawiających i Odwiedzających. Impreza kończy się o godz. 16.00. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.
6. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie.
7. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
8. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
7. Wstęp poza kolejką mają osoby, którym udało się zarezerwować stojak oraz kobiety w ciąży.
8. Organizator zaprzestanie sprzedaży biletów w przypadku, gdy liczba uczestników przewyższy dopuszczalną pojemność pomieszczeń.
9. Uczestniczki i uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu®, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
10. Wśród osób lubiących stronę Babilądu® na profilu Facebook zarezerwujemy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ.
11. Jedno stoisko nie powinno zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni (są to maksymalnie 2 stojaki o wymiarach 100x 50 cm + Wystawiająca/-y, lub jeden stojak + Wystawiająca/-y i Pomocnik/-czka).
12. Za wszelkie powstałe w wyniku działań uczestniczki/ uczestnika zniszczenia odpowiada sam uczestnik/uczestniczka.
13. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
14. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie imprezy bez prawa do zwrotu kosztu biletu.

ORGANIZATOR:
BABILĄD

PARTNERZY:
IDEOWNIA/ www.ideownia.pl

ideownia1

Ideownia to grupa wykwalifikowanych pedagogów i psychologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Dziećmi i Dorosłymi.
Ideownia projektuje i realizuje autorskie cykle zajęć dla dzieci w oparciu o sprawdzone w psychologii i pedagogice metody stymulacji rozwoju. ,,Tworząc zajęcia, adaptujemy je każdorazowo do aktualnego etapu naturalnego rozwoju Twego Dziecka” – mówią o sobie.
Ideownia to:
połączenie pasji, doświadczenia oraz potrzeb Dzieci i Rodziców,
autorskie zajęcia dla dzieci tworzone przez psychologów,
konsultacje dla Rodziców,
indywidualne wsparcie Dzieci w rozwoju,
niezapomniane animacje urodzin.

STOWARZYSZENIE POGOTOWIE SPOŁECZNE/ www.pogotowiespoleczne.org.pl

ps nowe logo

 

 

 

 

OBSŁUGA PRZEDSPRZEDAŻY:

BILETY24/ www.bilety24.pl

bilety24-logotyp-fullcolor

 

 

 

 

FAQ
1. Jeśli chcę wystawić się na jednym stoisku z koleżanką jakie bilety powinnyśmy zakupić?
Na jednym stoisku, o wymiarach 1×1,5m, mogą się znajdować maksymalnie 2 osoby. Jedna z tych osób musi zakupić bilet dla Wystawiającej/-ego w cenie 20 zł i dokupić do niego maksymalnie jeden nadbagaż w cenie 5 zł (stojaki i puste wieszaki nie są wliczane do limitu toreb), druga osoba musi wykupić bilet dla Pomocniczki-ka w cenie 5 zł (Pomocnik/-czka nie może wnosić żadnych toreb).
2. Czy jedna osoba może wykupić dwa stoiska?
Nie jedna osoba może wykupić tylko jedno stoisko.
3. Czy każda osoba musi mieć bilet?
Tak, każda osoba wchodząca na teren imprezy musi zakupić bilet. Bilety dla Wystawiających, podobnie jak bilety dla Pomocników, będą dostępne w przedsprzedaży od 4.11.2015, g.12.00 na stronie www.bilety24.pl. Osoby Odwiedzające mogą zakupić bilet jedynie w dniu imprezy od godz. 12.00.
4. Czym różnią się Wystawiający i Pomocniczki/-y od osób Odwiedzających?
Wystawiający wystawia swoje ubrania na stoisku w celu wymiany lub sprzedaży. Na stoisku może mu towarzyszyć maksymalnie 1 Pomocniczka/ Pomocnik. Osoba Odwiedzająca nie może wnosić na imprezę ubrań na wymianę lub sprzedaż, a jedynie kupować ubrania od Wystawiających. Osoby Wystawiające oraz ich Pomocnicy wpuszczani są na salę od godz. 10.30 (jeśli posiadają bilety kupione w przedsprzedaży) lub od 11.00 (jeśli pula biletów nie zostanie wyczerpana w przedsprzedaży). Odwiedzający wpuszczani są na salę od godz. 12.00
5. Czy na miejscu są stojaki, stoły lub inne meble?
Stojaki Babilądu są rozdysponowywane w czymś na kształt „konkursów” na profilu www.facebook.com/Babilad. Osoby, którym nie uda się w nich zarezerwować stojaków powinny zaopatrzyć się we własnym zakresie w sprzęt do ekspozycji ubrań, ponieważ na sali nie ma innych mebli.
6. Czy na miejscu są przymierzalnie?
Tak, na sali są zlokalizowane 4 przymierzalnie (w połowie i na końcu Hali).
7. Czy na targi można wjechać autem?
Tak, na teren Targów można wjechać autem. Parking należący do MTP jest odpłatny – jednorazowa opłata wynosi 20 zł i jest płatna przy wjeździe na Targi, który znajduje się od strony ul. Śniadeckich.
8. Czy w imprezie mogą brać udział mężczyźni?
Tak, w imprezie mogą brać udział mężczyźni.
9. Czy można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi/ męskimi ubraniami/ dodatkami, typu buty, torebki, szale?
Tak, można wystawić się z ciuszkami dziecięcymi, męskimi i damskimi oraz wszelkiego typu dodatkami (butami, biżuterią, torebkami, nakryciami głowy, szalami).

10. Ile kosztuje bilet dla dzieci?
Dzieci do 12 r.ż. (z legitymacją szkolną) wchodzą na imprezę bezpłatnie. Młodzież od 13 r.ż. musi zakupić bilet dla Wystawiających/ Odwiedzających lub Pomocników.

11. Od której można wejść na teren Targów?

Bramy otwierane są o godzinie 10.00- dotyczy to zarówno Holu Południowego, jak i Wjazdu Zachodniego (od ul. Śniadeckich).