Babi Targ w Galerii Solvay – wyjątkowy Dzień Kobiet w Krakowie!
Niedziela, 8 marca | g. 12.00- 15.00 | Galeria Handlowa Solvay Park | Kraków |
wstęp bezpłatny | zapisy od 18.02.2015

 

FaceBook_BabiTarg_w tle

 

W twojej szafie brakuje miejsca, a Ty nie masz co na siebie włożyć? Przyjdź na BABI TARG, gdzie będziesz mogła wymienić się ubraniami, ale również sprzedać swoje ciuchy innym pasjonatkom modowych perełek. Impreza odbędzie się w niedzielę, 8 marca, pod hasłem wymień/kup/sprzedaj. Ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Fundacji Largo, prowadzącej w Krakowie sklep charytatywny.
BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce „swapping parties”. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię, ale również i kupować. Za niewielkie pieniądze uczestniczki imprezy mogą upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.
Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta.
W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!
Babi Targ to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce!

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Impreza odbędzie się w niedzielę, 8 marca, w Galerii Handlowej Solvay Park przy ulicy Zakopiańskiej 105 w Krakowie, w godz. 12.00-15.00. Osoby, które przyjadą z własnymi ubraniami na wymianę rozstawiają się od godz. 11.00. Wstęp na Babi Targ jest bezpłatny.
Dysponujemy ograniczoną liczbą stojaków. Prosimy uczestniczki o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, krzesełek lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań. Nasze stojaki zarezerwujemy wśród osób lubiących stronę Babilądu na facebooku (www.facebook.com/Babilad) oraz zapisanych na wydarzenie  na FB.

W imprezie może wziąć udział każdy, kto chce pozbyć się zbędnych ubrań czy dodatków lub po prostu przyjść i „upolować” za niewielkie pieniądze ciekawe ubrania. Warunkiem uczestnictwa w charakterze wystawcy jest wcześniejsze zapisanie się przez formularz dostępny online (http://babitarg.com) – zapisują się jedynie osoby, które chcą wystawiać własne ubrania, osoby odwiedzające nie muszę zgłaszać swojej obecności. Zapisy wystartują w środę, 18 lutego – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.

Stworzona zostanie specjalna sekcja Mami Babi Targ – jeśli już się zgłosiłyście, a chcecie wystawić ciuszki dla maluchów to podeślijcie nam maila na adres info@babilad.pl. A jeśli dopiero zamierzacie się zarejestrować wpisując imię i nazwisko dodajcie “Mami Babi Targ”

Ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Fundacji Largo, prowadzącej w Krakowie sklep charytatywny.

REGULAMIN BABIEGO TARGU/ Kraków
1. Uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Zgłoszenia od osób, które chcą się wystawić przyjmowane są poprzez formularz na stronie www.babitarg.com. Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby odwiedzające nie są zobowiązane dokonywać zapisu na imprezę.
3. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie. Każda uczestniczka może wnieść maksymalnie 2 torby.
4. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
5. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
6. Wstęp na salę dla osób wystawiających między godz. 11.00 a 12.00. Wstęp na salę dla pozostałych osób – od godz. 12.00.
7. Liczba miejsc jest ograniczona. Pierwszeństwo udziału w imprezie mają uczestniczki, które dokonały zgłoszenia i przybyły na teren imprezy między godz. 11.00 a 12.00.
8. Uczestniczki i uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubranek i sprzętów.
9. Jedno stoisko nie powinno zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni.
10. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
11. Osoby, które dopuszczą się złamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie imprezy.

ORGANIZATORZY

Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet BABILĄD | www.babilad.pl

GALERIA Handlowa SOLVAY PARK | www.solvaypark.pl
Solvay Park to otwarte w listopadzie 2007 roku, nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane przy ul. Zakopiańskiej w Krakowie. Czterokondygnacyjny kompleks został wykonany i wykończony wysokiej jakości materiałami. Wnętrze wyróżnia przestrzenne atrium, panoramiczne windy oraz kamienna kaskada z oczkiem wodnym. Wśród najemców Galerii obecni są m.in. marki: Eco Delikatesy, Media Markt, Platinium Fitness, CCC, Esotiq, Top Secret, Monnari, Molton, Triumph, Gatta, by o la la..

PARTNER

SKLEP CHARYTATYWNY

Sklepy charytatywny Fundacji Largo powstały z przekonaniem , że mieszkańcy Grodu Kraka i okolic maja wielkie serca i niezmierzone pokłady empatii. Będziemy popularyzować nasze motto ,,Oddaj Kup Pomóż “! Chcemy pomagać chorym wychowankom z domów dziecka oraz osobom starszym i samotnym .
Dołącz do nas, to proste!
krok 1 – Oddajesz rzeczy niepotrzebne podczas zbiórki albo bezpośrednio do naszego sklepu .
krok 2 – Możesz kupić w naszym sklepie przedmioty darowane przez innych .
krok 3 – POMAGASZ !
Adresy sklepów: Plac Manhattan ul. Białoruska
Wysłouchów 48 Kraków