WYPRZEDAŻ GARAŻOWA NA BABIM TARGU

… czyli wymiana ciuchów, butów i dodatków połączona z wymianą książek, płyt, komiksów i wszelkich drobiazgów, które zalegają nam w domach.

Sobota/ 28. czerwca/ godz. 12.00-15.00 (wstęp dla wystawców od 11.30)/ Generator Malty/ Pl. Wolności w Poznaniu/ wstęp wolny

FaceBook_BabiTarg_w tle

 

Pasjonujesz się modą, ale w twojej szafie brakuje już miejsca? Nie możesz się rozstać z ulubionymi sukienkami, w które nie mieścisz się od kilku sezonów? Zapraszamy na Babi Targ! To spotkanie, podczas którego pozbędziesz się ubrań zalegających na dnie szafy oraz za grosze upolujesz niepowtarzalne okazje. Na Wyprzedaży Garażowej na Babim Targu możesz wymieniać, sprzedawać i kupować odzież, biżuterię, torebki, buty i inne akcesoria, w tym również książki, płyty , komiksy oraz wszelkie drobiazgi, które zalegają Tobie w domu.

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy puścić dalej w obieg, sprawić komuś radość, a przy okazji być może otrzymać w zamian za nie coś nowego. Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

W sobotę 28. czerwca będzie można przynieść na plac Wolności wszystko, co zalega nam w domach – od ubrań, poprzez buty i dodatki, po książki i płyty. Te, które nie znajdą nowego właściciela lub właścicielki trafią do potrzebujących. Do udziału w imprezie zachęcamy również rodziców. BABI TARG to dobra okazja, aby pozbyć się ubrań, z których dzieci już wyrosły, wymienić się książeczkami czy zabawkami. Podczas imprezy działać będzie również specjalny kącik, w którym dzieci wraz z rodzicami będą mogły tworzyć drewniane konstrukcje.

W tym roku Wyprzedaż Garażowa Babiego Targu będzie miała dodatkowo aspekt charytatywny. Po raz pierwszy w Polsce dedykujemy wydarzenie także osobom chorym onkologicznie oraz ich rodzinom. Chcemy połączyć wymianę rzeczy z możliwością podzielenia się doświadczeniami wśród osób chorujących.
Jeśli masz cokolwiek co pomogło Ci w zmaganiu się z chorobą i chciałbyś wymienić się na inne przedmioty np. książki, poradniki, suplementy diety, ubrania, peruki, chusty, kosmetyki, to przyjdź na Babi Targ!
Zapraszamy wszystkich, którzy zmagają się z rakiem oraz osoby wspierające – dzięki punktowi informacyjnemu Akademii Walki z Rakiem będzie można zasięgnąć porady jak wspierać siebie i bliskich w chorobie onkologicznej.

REGULAMIN IMPREZY
Data: 28.06.2014
Miejsce: Generator Malty na Placu Wolności w Poznaniu
Organizatorami imprezy są: Babiląd i Malta Festival

1. Uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Osoby obecne na imprezie zobowiązane są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych osób obecnych na tej imprezie, a w szczególności przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu oraz regulaminu obiektu, w którym odbywa się impreza, a także podporządkowywać się poleceniom porządkowym członków służby informacyjnej i służby porządkowej organizatorów.
3. Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne. Nie obowiązują zapisy na imprezę.
4. Liczba stoisk jest ograniczona.
5. W imprezie nie mogą brać udziału sklepy i inne podmioty gospodarcze, w tym również samodzielnie działający projektanci i rękodzielnicy, prowadzący sprzedaż ubrań, butów, dodatków i biżuterii.
6. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie. Każda uczestniczka może wnieść maksymalnie 2 torby/walizki z ubraniami.
7. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
8. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
9. Wstęp dla osób wystawiających – między godz. 11.30 a 12.00. Wstęp dla pozostałych osób – od godz. 12.00. Impreza kończy się o godz. 15.00. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.
10. Na stronie wydarzenia na FB rezerwować będziemy stojaki. Uczestniczki i uczestnicy, którym nie uda się zarezerwować stojaka zobowiązani są zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub inne przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
11. Jedno stoisko nie powinno zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni.
12. Każda osoba biorąca udział w imprezie udziela zgody na wykorzystanie wizerunku w fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas imprezy będą wykorzystywane w działaniach promocyjnych Organizatorów, na co uczestnik/uczestniczka wyraża zgodę. Uczestnikowi/uczestniczce nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku.
13.Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie lub cywilnie za szkody wyrządzone organizatorowi lub innym uczestnikom.
14. Służby porządkowe organizatora są uprawnione do odmowy wstępu na imprezę lub usunięcia z terenu imprezy osoby będącej pod widocznym wpływem alkoholu, której zachowanie stwarza zagrożenie dla tej osoby lub innych uczestników.
15. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
16. Uczestnicy imprezy zobowiązani są do stosowania się do poleceń oznakowanych pracowników porządkowych, informacyjnych i ochrony. Osoby, które dopuszczą się złamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń Organizatora i jego pracowników będą proszone o opuszczenie imprezy.

Informacje o Babim Targu

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu, Gdańsku i wielu innych miastach. 11.maja 2014 roku odbyła się ogólnopolska akcja wymiany ciuchów – w 7 miastach Polski równocześnie (Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie) i wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy osób.

 

ORGANIZATOR
Babiląd
BABILĄD stawia nacisk na społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność w biznesie. Współpracuje na stałe z wieloma poznańskimi stowarzyszeniami i instytucjami. Organizuje cykliczne imprezy dla kobiet, takie jak Babi Targ. Wspiera akcje i projekty skierowane do kobiet i uwrażliwiające na problematykę płci, promuje również akcje związane z szerzeniem tolerancji.

PARTNERZY:
Generator Malta i Malta Festival
http://generator.malta-festival.pl/
http://malta-festival.pl/pl
Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS
www.psychesomapolis.org