BABI TARG – zimowe wietrzenie szaf!
Niedziela, 23. lutego, g. 10.30-14.30

Babi Targ

W niedzielę, 23. lutego, odbędzie się kolejna edycja BABIEGO TARGU, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której uczestniczki mogą wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i dodatki. To bardzo popularna impreza, która za każdym razem przyciąga setki uczestniczek. Impreza odbędzie się w korytarzach Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Na najmłodszych uczestników i uczestniczek czekają zabawy przygotowane przez Bookowskiego, czyli zamkową księgarnię. Z kolei Świetlica – Kawiarnia w Zamku zaoferuje wszystkim zaaferowanym poszukiwaczkom idealnych ciuchów i dodatków 10% zniżki na barze.

Ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Fundacji Wspierania Rodziny ADAMS.

– Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego – mówi Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd z Poznania. – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

BABI TARG to lokalna odmiana znanych i coraz bardziej popularnych w Polsce swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków. BABI TARG jest najstarszą imprezą tego typu w Polsce – organizowany jest regularnie od 2007 roku w Poznaniu i wielu innych miastach (m. in. Gdańsk, Szczecin, Kalisz). Przyciąga setki miłośniczek niebanalnych ubrań. Podczas spotkania można wymieniać odzież, buty, dodatki, biżuterię. Jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, uczestniczki mogą między sobą sprzedawać i kupować przyniesione ubrania. BABI TARG to doskonała okazja, by za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne ubrania czy wyjątkową biżuterię.

Pierwszy BABI TARG odbył się w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i w Poznaniu są organizowane regularnie. Do tej pory gościłyśmy również w Bydgoszczy Gdańsku, Kaliszu, Sopocie i Szczecinie. BABI TARG jest najstarszym i jednym z najbardziej popularnych swapów w Polsce, organizowanym nieprzerwanie od prawie siedmiu lat!

PRAKTYCZNE INFORMACJE

Na Babi Targ w Poznaniu nie obowiązują zapisy. Bilety kupuje się przy wejściu na teren imprezy.
Wstęp na salę dla wystawców od godz. 9.30. Osoby, które nie wystawiają swoich ubrań zapraszamy po godz. 10.30. Uwaga – obowiązywać będzie jedna kolejka do kasy (dla wystawców i odwiedzających), która usytuowana będzie na parterze, w starej części, przy windach. Wejście do budynku od strony nowej części CK Zamek.

Dysponujemy ograniczoną liczbą stojaków. Prosimy wszystkie uczestniczki o zabranie ze sobą wieszaków, stojaków, krzesełek lub innych przedmiotów, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań (za taki sprzęt nie jest pobierana opłata).

Koniecznie przeczytajcie regulamin imprezy!

BILETY:

5 zł- odwiedzająca/-y
20 zł- wystawiająca/-y ( w tym jedna torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)
+ 5 zł – sztuka “nadbagażu” (dodatkowa torba/ walizka/ karton/ stojak z ciuchami)
Uwaga! Jedna osoba może wnieść maksymalnie 2 sztuki bagażu!
Nie pobieramy opłat za puste stojaki i wieszaki.

REGULAMIN BABIEGO TARGU/ 23.02.2014/ Poznań

1. Uczestnictwo w imprezie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.
2. Uczestnictwo w imprezie jest odpłatne. Wstęp dla wystawców/czyń – 20 zł (w cenie biletu: jedna torba, walizka, stojak z ubraniami), dodatkowa sztuka bagażu – 5 zł, wstęp dla odwiedzających – 5 zł. Jedna osoba może wnieść maksymalnie 2 sztuki bagażu!
3. Ubrania, buty, dodatki i wszelkie sprzęty przynoszone na imprezę muszą być czyste i w dobrym stanie.
4. Organizator nie odpowiada za zaginione lub uszkodzone podczas imprezy rzeczy.
5. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
6. Wstęp na salę dla osób wystawiających od godz. 9.30. Wstęp na salę dla pozostałych osób – od godz. 10.30. Obowiązuje jedna kolejka do kasy. Impreza kończy się o godz. 14.30. Uczestniczki i uczestnicy mają 15 minut na demontaż stoisk.
7. Organizator zaprzestanie sprzedaży biletów w przypadku, gdy liczba uczestników przewyższy dopuszczalną pojemność pomieszczeń.
8. Uczestniczki i uczestnicy, wystawiający się na Babim Targu, muszą zabrać ze sobą wieszaki, stojaki lub innych przedmioty, które będą przydatne w wyeksponowaniu przyniesionych ubrań i sprzętów.
9. Wśród osób lubiących stronę Babilądu na profilu Facebook rozdamy nasze stojaki. Prosimy śledzić profil, co jakiś czas będą się na nim pojawiały informacje o możliwości rezerwacji sprzętu na Babi Targ.
10. Jedno stoisko nie powinno zajmować więcej niż ok. 150 cm x 100 cm przestrzeni.
11. Impreza odbywa się w historycznych wnętrzach CK Zamek – zabronione są wszelkie działania mogące zniszczyć elementy wyposażenia (zdejmowanie osłon z lamp, wieszanie ubrań na elementach wystroju, etc) – za wszelkie powstałe w wyniku takich działań zniszczenia odpowiada uczestniczka imprezy.
12. Każda osoba biorąca udział w imprezie akceptuje postanowienia niniejszego Regulaminu. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem wiążące są postanowienia Organizatora.
13. Osoby, które dopuszczą się załamania postanowień niniejszego regulaminu lub nie będą stosować się zaleceń organizatorek będą proszone o opuszczenie imprezy bez prawa do zwrotu kosztu biletu.

ORGANIZATOR
Babiląd

logo babilad

 

 

 

PARTNERZY
CENTRUM KULTURY ZAMEK
www.ckzamek.pl

logo ck zamek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Kultury ,,Zamek” to największa instytucja upowszechniania Kultury w Wielkopolsce i jedna z największych instytucji tego typu w Polsce.
W ciągu roku Centrum Kultury ,,Zamek” organizuje kilkaset imprez: koncertów, wystaw, spotkań, pokazów filmowych, warsztatów i wykładów. Do najważniejszych projektów należą: Festiwal Ethno Port Poznań, Międzynarodowy Festiwal Filmowy ,,Off Cinema”, festiwal ,,Poznań Poetów”, Polska Platforma Tańca, Imieniny Ulicy Święty Marcin, polska premiera World Press Photo. Edukacja artystyczna w ,,Zamku” to z jednej strony stała działalność pracowni i zespołów, a z drugiej – szereg wydarzeń (wykładów, spotkań) ukazujących kontekst wystaw organizowanych przez CK ,,Zamek” i przybliżających widzom problematykę realizowanych projektów.
Siedzibą centrum kultury jest dawny zamek cesarski, jedna z najbardziej niezwykłych budowli Poznania. Powstał on w latach 1905-1910 jako poznańska rezydencja ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II. Po pierwszej wojnie światowej zamek zmienił swoją funkcję – dawne cesarskie apartamenty na pierwszym piętrze stały się pomieszczeniami przeznaczonymi dla prezydenta Rzeczypospolitej, a znaczna część pozostałych przestrzeni użytkowana była przez Uniwersytet Poznański.
W czasie drugiej wojny światowej zamek został całkowicie przebudowany przez nazistów. Wygląd pomieszczeń, po których będziemy się poruszać, pochodzi z tego właśnie czasu.
Po zakończeniu wojny zamek przez krótki czas zajmowany był ponownie przez Uniwersytet Poznański, by w 1948 stać się siedzibą władz miejskich. W połowie lat 60. ubiegłego stulecia gmach ponownie zmienił użytkownika, którym stał się Pałac Kultury. W połowie lat 90. Pałac Kultury został przekształcony w Centrum Kultury ,,Zamek”, które do dziś użytkuje zabytkowe wnętrza.
W roku 2010 rozpoczęła się kolejna w dziejach Zamku przebudowa. Tym razem zmianom poddany został kompleks Sali Wielkiej.

BOOKOWSKI. KSIĘGARNIA W ZAMKU
http://bookowski.eu

bookowski

 

 

 

 

Bookowski. Księgarnia w Zamku – polecamy książki, organizujemy wydarzenia okołoliterackie, rozbudowujemy asortyment. Ubookstwiamy książkę dziecięcą, zachęcamy do przeglądania naszych albumów z wielu dziedzin (architektura, sztuka, projektowanie graficzne, design i inne). Zapraszamy po beletrystykę, reportaż, eseistykę, poezję, komiks. Współpracujemy ze stowarzyszeniem Multikulti. Klienci znajdą u nas płyty z muzyką etniczną oraz eksperymentalną.

Bookowski Pop-Up – wychodzimy poza mury CK Zamek, współpracujemy z festiwalami i instytucjami.

ŚWIETLICA 

www.facebook.com/swietlicawzamku
www.swietlica.eu

SWIETLICA-logo-1

 

 

 

 

Świetlica to zupełnie nowe miejsce na mapie Poznania. W nowym miejscu jakim jest wyremontowana Sala Wielka Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. W miejscu, gdzie nigdy wcześniej czegoś takiego nie było…